ERGO Hestia tworzy z polskimi artystami nową strategię komunikacji
2022-05-13 08:47:36

Nowa strategia komunikacji sopockiego ubezpieczyciela to koncepcja bazująca na zdjęciach wykonanych przez polskich artystów fotografików. W kreacjach wizerunkowych i produktowych zobaczymy dzieła m.in. takich artystów jak Aleksander Małachowski, Rajmund Barnaś, Wojciech Radwański, Witold Ziomek czy Paweł Magnus.

„Odkąd tylko pamiętam ERGO Hestia, poza sektorem ubezpieczeń, bardzo mocno stawia na sztukę i wsparcie młodych artystów, dlatego aktualna komunikacja skupiająca się wokół właśnie sztuki jest w moim odczuciu naturalną kontynuacją tych działań i jest mi niesamowicie miło być tego częścią - mówi Aleksander Małachowski, Hashtagalek. - Dodatkowo mam poczucie, że sukces projektu komercyjno-artystycznego zależy nie tylko od twórcy, ale też i klienta i od wzajemnego zaufania, a te czynniki są nieodłącznym elementem współpracy z ERGO Hestią. Zarówno przy pierwszym projekcie, jak i ostatnim i wszystkich pomiędzy, dostałem wolną rękę i kredyt zaufania. Jako artysta, czułem się w pełni zrozumiany i dlatego z dumą patrzę na wykonane prace do bieżącej kampanii i nie mogę się już doczekać kolejnych działań!” – dodaje Aleksander Małachowski.

Zobacz

ERGO Hestia (1)

„Pierwsza rzecz jaka rzuciła mi się w oczy to podpisanie autora przy każdym opublikowanym zdjęciu. Taka praktyka zdarza się niezwykle rzadko i niewątpliwie jest to bardzo miły gest. Moje prace są wyeksponowane w dobrym stylu i są spójne z częścią tekstową. Jeśli w przygotowanym poście pojawia się drugie zdjęcie to jest ono bardzo dobrze dobrane. W miarę publikacji kolejnych prac okazało się, że trafiłem do bardzo zaszczytnego grona, a do współpracy zostało zaproszonych sporo ciekawych artystów” – mówi Wojciech Radwański.

„Jestem zachwycony i wdzięczny ERGO Hestii, że od dawna wspiera polskich artystów. Pokazała to tworząc projekt >>Artystyczna Podróż Hestii<<, a teraz przypieczętowała to genialną strategią komunikacji wizualnej opartą na pracach moich, a także innych znamienitych twórców. To dla mnie zaszczyt” – mówi Witold Ziomek.

Koncepcja kreatywna ERGO Hestii została oparta o artystyczne i zarazem rzadko spotykane w marketingu online formaty, których celem jest nie tylko promocja marki i oferowanych przez ERGO Hestię produktów, ale też intrygowanie i angażowanie internautów podobnie jak robią to dzieła sztuki.

Zobacz

ERGO Hestia (2)

„Zależało nam na tym, by działania marketingowe online ERGO Hestii były spójne z naszymi wartościami, z naszym zamiłowaniem do sztuki, której rozwój wspieramy z ogromnym zaangażowaniem już od 20 lat poprzez zróżnicowane działania z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu. Teraz zaangażowanie to obejmuje również nasze działania marketingowe – tłumaczy Maria Rosa, dyrektor marketingu online w ERGO Hestii. - Dzięki nowej identyfikacji wizualnej wychodzimy z jednorazowych, niknących formatów. Nadajemy naszej komunikacji wyrazu, gdzie znaczenie mają nie tylko wartości estetyczne, ale też światopoglądowe” – dodaje Maria Rosa.

Kreacje wykorzystywane w ramach nowej linii komunikacji opracował zespół marketingu online ERGO Hestii razem z agencją Accenture. Kreacje ERGO Hestii wykorzystują dzieła różnych polskich twórców. W komunikacji zamiast powszechnie stosowanych grafik pojawią się m.in. artystyczne fotografie.

Nowa strategia komunikacji online jest spójna z wyznawanymi przez firmę wartościami takimi jak wieloletnie wsparcie utalentowanych twórców poprzez konkursy takie jak np. Artystyczna Podróż Hestii, dzięki którym laureaci mają szanse na rezydencje w największych ośrodkach artystycznych na świecie czy wysoką odpowiedzialność społeczną oraz podkreśla charakterystyczne cechy marki - prostotę, nowoczesność i responsywność.

Zobacz

ERGO Hestia (3)

ERGO Hestia od ponad 20 lat prowadzi rozbudowany program mecenatu kultury i sztuki. Na polu sztuk wizualnych współpracuje m.in. z najważniejszymi instytucjami zajmującymi się sztuką współczesną w kraju i za granicą. Działa również na rzecz promocji polskich twórców i twórczyń wyróżnionych w ramach dwudziestu edycji konkursu Artystyczna Podróż Hestii. W ubiegłym roku ERGO Hestia czasowo udostępniła kolekcję obrazów XVII-wiecznych mistrzów malarstwa holenderskiego i flamandzkiego Muzeum Narodowemu w Warszawie. Od 2021 roku Fundacja APH prowadzi także konkurs Literacka Podróż Hestii dla autorów i autorek klasycznych form literackich, wydanych w Polsce i tworzonych w języku polskim, przeznaczonych dla młodego czytelnika.

Źródło informacji: ERGO Hestia

/PAP/
https://swietokrzyskie.info/printnews.php?id=34423