W dniu dzisiejszym Betlejemskie Światło Pokoju, dzięki Hufcowi ZHP w Busku-Zdroju wraz z pięknymi życzeniami trafiło również do naszej redakcji. Gorąco dziękujemy!
Jak co roku światło wyruszyło w długą podróż i pokonuje ono drogę z Groty Narodzenia Pańskiego w Betlejem, aby być przekazywane w kolejnych krajach. Harcerze i harcerki ze Związku Harcerstwa Polskiego już 31. raz otrzymają płomień od słowackich skautów w kaplicy BŚP w schronisku na Głodówce.

Tegorocznym hasłem akcji jest Płomień Nadziei – harcerze chcą przynieść nadzieję na Światło pełne ciepła i miłości, które ma moc rozświetlić naszą codzienność. Dlatego przekazując płomień Betlejemskiego Światła Pokoju, harcerze chcą dać wszystkim Światło Nadziei na lepszy świat oraz lepsze ja.
Przypomnijmy, że historia Światełka Pokoju zaczyna się w Betlejem,
mieście położonym w Autonomii Palestyńskiej, które przez lata było w
centrum napięć politycznych, konfliktów zbrojnych oraz ataków
terrorystycznych. Właśnie tam ponad dwa tysiące lat temu narodził się
Jezus Chrystus.

W Grocie Narodzenia Pańskiego w Betlejem płonie
wieczny ogień. To właśnie od niego co roku odpala się jedną malutką
świeczkę, której płomień niesiony przez skautów w wielkiej sztafecie
przez kraje i kontynenty obiega świat.
Takim darem skauci z całej Europy, a wśród nich harcerki i harcerze ZHP
pragną podzielić się ze wszystkimi. Niosąc lampiony ze Światłem do
parafii, szkół, szpitali, urzędów i domów, dzielą się radosną nowiną i
krzewią największe uniwersalne wartości braterstwa i pokoju.
Dziękujemy, że jak co roku światełko trafiło również do nas.
/red/