Spotkanie z KGW w Pińczowie (foto) 2018-12-11 11:32:17
10 grudnia w Pińczowie z inicjatywy dyrektora Świętokrzyskiego OR ARiMR Józefa Cepila, odbyło się spotkanie dla Kół Gospodyń Wiejskich z terenu powiatu pińczowskiego.
Tematem spotkania były informację o możliwości rejestracji Kół Gospodyń Wiejskich i skorzystania ze wsparcia krajowego w wysokości od 3 do 5 tyś złotych.
Koła Gospodyń Wiejskich będą miały osobowość prawną, będą mogły zarabiać i pozyskiwać dotacje. Jednak w jednej wsi będzie mogło istnieć tylko jedno KGW, a kto szybciej je zarejestruje ten ma pierwszeństwo. Maksymalny limit wydatków z budżetu państwa przeznaczonych na pomoc finansową dla Kół Gospodyń Wiejskich na realizację zadań, wynosi w 2018 r. 90 000 000 zł.
W spotkaniu ze strony ARiMR udział wzięli też kierownik Biura Powiatowego w Pińczowie Elżbieta Kwiecień-Ząbek, zastępca kierownika Biura Powiatowego w Pińczowie Łukasz Szostak i pracownicy z Biura Powiatowego w Pińczowie starszy specjalista Agnieszka Klamińska i inspektor Monika Zgórska.
|
|
|