Podsumowanie weekendu w powiecie buskim 2018-08-07 09:23:16
Policjanci Zespołu Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Busku – Zdroju, zatrzymali 2 praw jazdy kierującym, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym, a razem z policjantami ze Stopniccy ujawnili 5 nietrzeźwych kierujących samochodami i aż 7 nietrzeźwych rowerzystów.
Funkcjonariusze buskiej drogówki od ubiegłego piątku do dzisiaj zatrzymali dwa prawa jazdy za znaczne przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym. Pierwsze uprawnienia zostały zatrzymane kierującemu pojazdem marki VW, który na drodze krajowej w miejscowości Bonina, gdzie oznaczony jest punkt kontroli z uwagi na zgłoszenia na krajowej mapie zagrożeń, przekroczył prędkość o 53 km/h. Kolejnym kierującym, który również stracił prawo jazdy był 21 - letni mieszkaniec gminy Pińczów, który w Busku – Zdroju na trasie K73 przekroczył prędkość o 52 km/h.
Ponadto w minionym weekend policjanci buskiej drogówki oraz policjanci z KP Stopnica zatrzymali, 5 kierujących, którzy kierowali pojazdami na „podwójnym gazie”.
Rekordzistą był 47 - latek z gminy Solec – Zdrój, który jadąc osobowym Renault miał prawie 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Mundurowi ujawnili również 7 rowerzystów, którzy byli nietrzeźwi.
Policjanci będą bacznie obserwować kierowców, którzy rażąco łamią przepisy, mające wpływ na bezpieczeństwo na naszych drogach.
Opr. JK Źródło: KPP w Busku – Zdroju
|
|
|