Święto Niepodległości w Stopnicy (foto) 2017-11-15 13:03:45
Msza święta za Ojczyznę w kościele p.w. Św. Ap. Piotra i Pawła w Stopnicy, rozpoczęła obchody 99. rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę.
Po 123 latach zaborów, dnia 11 listopada 1918 roku, Polska odzyskała niepodległość i wróciła na mapy Europy. W tym samym dniu Niemcy podpisały zawieszenie broni kończące I wojnę światową. W czerwcu 1989 roku niekomunistyczny Sejm RP ustanowił Święto Niepodległości, które obchodzimy do dziś.
Po nabożeństwie, uczestnicy wraz z Pocztami Sztandarowymi przeszli pod pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego, gdzie odśpiewano Hymn Narodowy, złożono wiązanki kwiatów i zapalono znicze. Okolicznościowe przemówienie wygłosił Burmistrz Stopnicy Ryszard Zych.
Uroczyste obchody uświetnił występ Zespołu Instrumentów Dętych Gminnego Centrum Kultury w Stopnicy oraz uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Stopnicy.
|
|
|