Rozstrzygnięto konkurs 'Pomysł na Boczną' 2016-11-04 11:31:01
Rozstrzygnięto konkurs 'Pomysł na Boczną' zorganizowany przez Urząd Miasta i Gminy w Busku-Zdroju. Zwyciężył Pomysł Konrada Gęcy pn."Centrum Dialogu, Inicjatyw Twórczych i Dziedzictwa Kulturowego Regionu "Efemera".
Konkurs pn „Pomysł na Boczną" skierowany był do wszystkich podmiotów zainteresowanych procesem rewitalizacji miasta Busko-Zdrój w latach 2015-2025 i chcących czynnie w nim uczestniczyć. Miał on na celu wyłonienie najlepszego pomysłu na przeznaczenie budynku zlokalizowanego przy ul.Bocznej nr 7.
W sąsiednim budynku po przeprowadzeniu modernizacji Gmina Busko-Zdrój planuje zlokalizować pomieszczenia pełniące funkcję inkubatora aktywności społecznej (w tym m.in. siedziby stowarzyszeń działających na terenie Gminy Busko-Zdrój, klubu seniora).
Ideą przewodnią konkursu była promocja oraz rozwój Miasta i Gminy Busko-Zdrój. W dniu 24.10.2016r. Komisja Konkursowa powołana przez Burmistrza Miasta i Gminy Busko-Zdrój dokonała rozstrzygnięcia Konkursu pn „Pomysł na Boczną".
Do udziału w konkursie zostało złożonych 5 pomysłów. Zgłoszone Pomysły oceniane były pod kątem następujących kryteriów:
- innowacyjność i atrakcyjność formy realizacji Pomysłu,
- możliwość zaangażowania lokalnej społeczności oraz kuracjuszy i turystów w działalność wynikającą z zaproponowanego Pomysłu.
Największą sumę punktów otrzymał Pomysł zgłoszony przez: p. Konrada Gęca pn."Centrum Dialogu, Inicjatyw Twórczych i Dziedzictwa Kulturowego Regionu "Efemera".
Źródło: http://www.umig.busko.pl/
|
|
|