Buska tężnia
2016-06-11 10:53:57

Wszystko jest na dobrej drodze aby w Busku-Zdroju wybudowana została tężnia. Kolejny etap pomysłu władz miasta o budowie uzdrowiskowego obiektu został zrealizowany 8 czerwca.


W Urzędzie Miasta i Gminy w Busku-Zdroju Waldemar Sikora podpisał umowę dot. przygotowania kompleksowej dokumentacji projektowo-kosztorysowej tej inwestycji.

teznia002.JPG 

teznia001.JPG 

Dokumentacja, która jest kolejnym krokiem do realizacji inwestycji zakłada opracowanie m.in.: projektu koncepcyjnego, budowlanego, wykonawczego oraz kosztorysu inwestorskiego i uzyskania pozwolenia na budowę.


Kompleks urządzeń uzdrowiskowych w zieleni parkowej (tężnia, pijalnia uzdrowiskowa, oranżeria i fontanna) to ambitny projekt dający miastu nowe możliwości – podkreślił gospodarz gminy, dodając, że dzięki inwestycji wzrośnie też atrakcyjność i konkurencyjność buskiego kurortu.

Po opracowaniu kompleksowej dokumentacji projektowo-kosztorysowej gmina ogłosi przetarg na wyłonienie wykonawcy inwestycji.

Źródło: www.umig.busko.pl







https://swietokrzyskie.info/printnews.php?id=22322