Fa³szywe alarmy bombowe na Ponidziu 2016-06-08 16:42:19
Informacje o pod³o¿eniu ³adunków wybuchowych wp³ynê³y do instytucji pañstwowych w ca³ym kraju. W powiecie buskim i piñczowskim by³o blisko 20 takich zg³oszeñ.
W ¶rodowy poranek do instytucji pañstwowych na terenie powiatu buskiego i piñczowskiego wp³ynê³y anonimowe informacje, ¿e na terenie obiektów mog± znajdowaæ siê ³adunki wybuchowe.
Jak poinformowa³ nas rzecznik buskiej Policji Tomasz Piwowarski: Anonimowe informacje otrzymali: S±d Rejonowy w Busku-Zdroju, Urz±d Skarbowy w Busku-Zdroju, Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Busku-Zdroju, Urz±d Miasta i Gminy w Busku-Zdroju, Starostwo Powiatowe w Busku-Zdroju, Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Spo³ecznego w Busku-Zdroju, Urz±d Gminy Stopnica, Urz±d Gminy Nowy Korczyn, Urz±d Gminy Tuczêpy, Urz±d Gminy Solec-Zdrój, Urz±d Gminy Wi¶lica i Urz±d Gminy Pacanów.
Na terenie powiatu buskiego poinformowano, ¿e alarmy s± fa³szywe i nie bêdzie ewakuacji.
Do podobnej sytuacji dosz³o w s±siednim powiecie, piñczowskim. Tam pierwszy anonim o pod³o¿eniu ³adunku wybuchowego wp³yn±³ do Urzêdu Skarbowego w Piñczowie ok. godz. 11.00.
Przez kilka godzin do instytucji z terenu powiatu piñczowskiego wp³ywa³y kolejne fa³szywe alarmy bombowe. W sumie policja odnotowa³a ok. 6 zg³oszeñ na terenie ca³ego powiatu. Ewakuowano tylko pracowników z Urzêdu Miasta i Gminy w Piñczowie, ale jak w przypadku poprzednich zg³oszeñ to równie¿ okaza³o siê fa³szywe.
Sprawcy fa³szywych alarmów bombowych mo¿e groziæ kara nawet do 8 lat pozbawienia wolno¶ci.
|
|
|