Uczniowie I LO znów będą uczestniczyć w Akcji Żonkile
2016-04-18 10:46:10

Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki 19 kwietnia 2016 roku o godzinie 12.30 wraz z uczennicami i uczniami innych szkół w Polsce uczestniczyć będą w internetowej premierze filmu „Nie było żadnej nadziei. Powstanie w getcie warszawskim”.


Żonkile - to Ogólnopolska Akcja Społeczno-Edukacyjna Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, organizowana rokrocznie w rocznicę  powstania w Warszawskim Getcie

„Żonkile symbolizują pamięć, szacunek i nadzieję. Kwitną w tym samym czasie, gdy obchodzona jest rocznica Powstania w Getcie Warszawskim.

Chcemy, aby pamięć o Powstaniu była jednym z elementów kształtujących tożsamość mieszkańców stolicy i całej Polski.

Nasze działania mają na celu budowanie wspólnej świadomości historycznej Polaków i Żydów” . (Muzeum POLIN).

zonkile.jpg 

Po raz kolejny do akcji włączają się uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki . W dniu 19 kwietnia 2016 roku o godzinie 12:30 wraz z  uczennicami i uczniami innych szkół w Polsce uczestniczyć będą w  internetowej premierze filmu „Nie było żadnej nadziei. Powstanie w getcie warszawskim”. 

Serdecznie zachęcamy wszystkich zainteresowanych do włączenia się do Akcji Żonkile.

Więcej informacji  na ten temat na stronie www.polin.pl







https://swietokrzyskie.info/printnews.php?id=21817