'Szybuj bezpiecznie w internetowej chmurze'
2016-03-10 15:23:16

W ramach VI edycji konkursu „Szybuj bezpiecznie w internetowej chmurze” policjanci spotkali się z uczniami Zespołu Szkół w Kijach. Celem konkursu i przedsięwzięć z nim związanych jest upowszechnienie wśród dzieci i młodzieży zasad bezpiecznego korzystania z internetu.


Stąd między innymi spotkania z policjantami, którzy wyjaśniają uczniom tematy związane z cyberprzemocą i cyberprzestępczością. W czasie zorganizowanej prelekcji w szkole w Kijach mowa była m.in. o sposobach unikania zagrożeń, tak aby nie stać się ofiarą przestępców w tzw. „sieci”. Mundurowi zwrócili również uwagę na odpowiedzialność prawna osób, które popełniają czyny niezgodne z prawem w internecie.

bezpieczenstwo_w_internecie.jpg

W trakcie spotkania pińczowscy funkcjonariusze wykorzystali sporządzone w tym celu materiały edukacyjne, które w przystępnej formie utrwalają podstawowe wiadomości z zakresu bezpieczeństwa w sieci.

Należy przypomnieć, że duże sukcesy w konkursie od kilku lat święci Szkoła Podstawowa w Kozubowie, która również w tym roku przystąpiła do realizacji jego założeń.  Spotkanie policjantów z jej uczniami odbędzie się już wkrótce.

Źródło: KPP Pińczów




https://swietokrzyskie.info/printnews.php?id=21517