24 września w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Broninie, odbyło się spotkanie integracyjne pod nazwą "Święto Pieczonego Ziemniaka”.
W pikniku wzięli udział uczniowie, rodzice i nauczyciele. Nad całą imprezą czuwała Dyrekcja w osobie Pana Dyrektora mgr Wiesława Wagi i Pani Dyrektor mgr Jolanty Żurek.
Pan Dyrektor w sposób wyjątkowy i ciepły powitał wszystkich uczestników spotkania. Nawiązał do tradycji pieczenia ziemniaków przy wykopkach. W swoim wystąpieniu życzył wszystkim uczestnikom miłej, radosnej zabawy i smacznego pieczonego ziemniaka. Podziękował wszystkim tym, którzy przyczynili się do zorganizowania spotkania. Wyraził ogromną radość, że rodzice chętnie uczestniczą w tego rodzaju uroczystościach i współpracują z Ośrodkiem.
Dzieciom, rodzicom i nauczycielom sprawiło wielką frajdę pieczenie, obieranie i jedzenie ziemniaków z ogniska. Miały one wyjątkowy smak. Niektórym przypomniały się czasy z dzieciństwa.
Po konsumpcji ziemniaka, dzieciaki poderwały się do wspólnej zabawy z chustą animacyjną, świetnie pokonywały tor przeszkód, uczestniczyły w zabawach z piłką. Po zmaganiach sportowych dzieci chętnie wzięły udział w pieczeniu kiełbasek. Dla niektórych było to całkiem nowe doświadczenie. Dzieci wykazały się wyjątkową rozwagą i umiejętnością obcowania przy ognisku.
Na zakończenie każdy z uczestników otrzymał słodki poczęstunek. Dzieciaki do dziś wspominają to miłe spotkanie i z niecierpliwością oczekują kolejnego.
Organizatorzy składają serdeczne podziękowania sponsorom, do których należą: Pan Grzegorz Binkowski – Piekarnia „Złoty Kłos”, Pani Katarzynka Czapla – Dębowska – Salon Kosmetyczny „Atelier of Beauty”, Pan Mariusz Wach – „Pizzeria Express.
/mb/