Dzień Świętego Franciszka w Tokarni 2015-08-07 16:41:19
Serdecznie zapraszamy 16 sierpnia 2015 r. do Parku Etnograficznego w Tokarni na Dzień Świętego Franciszka. Będzie to wielkie święto miłośników zwierząt.
O godz. 12.00 w zabytkowym kościele z Rogowa odbędzie się Msza św., podczas której zwierzęta zostaną poświęcone. W sektorze dworsko-folwarcznym odbędzie się wystawa psów różnych ras. Wielbiciele psów i kotów będą mogli skorzystać z bezpłatnych porad weterynaryjnych. Będzie można posłuchać wykładu na temat pożyteczności nietoperzy dla ekosystemu połączonego z pokazem filmowym.
Opiekun ptaków drapieżnych Jarosław Kołodziejczyk przedstawi jednego ze swoich podopiecznych. Sklep z artykułami dla zwierząt Faun Zoo zaprezentuje kilkanaście gatunków zwierząt m.in. węże, jaszczurki, gryzonie, ptaki. Kierownik Egzotarium w Lublinie Bartłomiej Gorzkowski przeprowadzi prelekcje na temat ochrony zwierząt egzotycznych.
Związek Kynologiczny w Polsce będzie udzielał porad prawnych i organizacyjnych. Na miejscu będzie także kącik piękności dla psów. Na scenie odbędzie się adopcja zwierząt ze schroniska w Nowinach oraz konkursy z nagrodami. Na zakończenie imprezy zaplanowana jest parada wszystkich zwierząt ze z św. Franciszkiem.
Zapraszamy!
/mwk.com.pl/
|
|
|