Nad Nidą w miejscowości Czarkowy znaleziono zwłoki mężczyzny
2015-06-10 10:13:02

W minioną sobotę, w gminie Nowy Korczyn, doszło do tragedii - podczas wędkowania utonął 63-letni mężczyzna. Zwłoki znaleziono kilometr od miejsca zaginięcia.


Do zdarzenia doszło w miejscowości Czarkowy, w powiecie buskim. 6 czerwca 2015 r. trzech mężczyzn wybrało się łowić ryby nad rzeką Nidą. W pewnym momencie mężczyźni zorientowali się, że 63-latek zniknął. Mężczyźni rozpoczęli poszukiwania, jednak to nie przyniosło żadnego efektu. Wędkarze wezwali policję.

poszukiewnie.jpg
/foto: Straż Pożarna w Busku-Zdroju/

Ok. godziny 12. 20 na Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Busku-Zdroju wpłynęło zgłoszenie o zaginięciu mężczyzny na rzeką Nidą. Do zdarzenia zostały zadysponowane trzy zastępy straży pożarnej ze sprzętem pływającym.

Strażacy przeszukali teren zarówno na lądzie, jak i na wodzie. Dryfujące ciało mężczyzny na wodzie znaleziono w odległości około 1 km od miejsca zaginięcia. Zwłoki  mężczyzny przetransportowano na brzeg i przekazano policji, która prowadzi ustalenia co do przyczyny wypadku.







https://swietokrzyskie.info/printnews.php?id=19611