Podsumowanie policyjnej akcji 'Bezpieczny Weekend - Boże Narodzenie 2015' 2015-12-28 15:40:25
Przez całe święta była prowadzona akcja „Bezpieczny Weekend – Boże Narodzenia 2015″. Podczas ostatniego weekendu, na drogach powiatu buskiego pracowały wzmożone policyjne patrole.
Działania rozpoczęły się w 24 grudnia 2015 r. o godzinie 6:00, a zakończyły 27 grudnia 2015 r. o 22:00. W tym czasie wzmożone policyjne patrole czuwały nad bezpieczeństwem mieszkańców naszego powiatu. Policjanci zwracali szczególną uwagę na stan trzeźwości, korzystanie z pasów bezpieczeństwa oraz respektowanie przepisów ruchu drogowego. W trakcie przedłużonego świątecznego weekendu doszło do 6 kolizji, w których nie było osób rannych.
W trakcie podejmowanych kontroli mundurowi ujawnili jednego nietrzeźwego kierującego pojazdem. Policjanci zatrzymali dwa prawa jazdy za rażące naruszenie przepisów i spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Kolejnych 8 kierujących straciło prawo jazdy na 3 miesiące za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym.
Źródło: KPP w Busku-Zdroju
|
|
|