Policjanci przekazali sprzęt komputerowy (foto) 2014-11-05 16:57:53
5 listopada 2014 r., w świetlicy Komendy Powiatowej Policji w Busku-Zdroju, odbyło się uroczyste przekazanie sprzętu komputerowego oraz radiotelefonów. Jest to wyposażenie w pełni sprawne, które zostało wycofane z pracy w szeregach Policji. Teraz będzie służyć społeczeństwu gminy Busko-Zdrój.
Sprzęt przekazano na podstawie wspólnej inicjatywy zawartej pomiędzy Komendą Wojewódzką Policji w Kielcach, reprezentowaną przez Zastępcę Świętokrzyskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach insp. Zbigniewa Kotarskiego oraz Świętokrzyskim Urzędem Wojewódzkim w Kielcach, reprezentowanym przez Wojewodę Bożentynę Pałkę-Korubę.
6 zestawów komputerowych wraz z monitorami zostało przekazane za pośrednictwem Buskiego Samorządowego Centrum Kultury dla lokalnych środowisk. Sprzęt trafił do mieszkańców miejscowości Łagiewniki, Baranów, Olganów, Błoniec, Zbrodzice oraz do Buskiego Ośrodka Trzeźwości. 8 radiotelefonów nasobnych "Motorola" otrzymały OSP z terenu gminy Busko-Zdrój. W imieniu strażaków sprzęt odebrał Zastępca Komendanta Powiatowego st. kpt. Robert Bujny.
Przekazane mienie stanowiło własność Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach, którą w imieniu Zastępcy Świętokrzyskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji, reprezentował Komendant Powiatowy Policji w Busku – Zdroju insp. Adam Równicki. Łączna wartość sprzętu komputerowego to prawie 20 tys. złotych, natomiast środki łączności warte są około 16,5 tyś. zł. W przekazaniu uczestniczyli reprezentanci miejscowości, które otrzymały sprzęt oraz lokalne media.
Taka inicjatywa na pewno spotka się z aprobatą mieszkańców gminy Busko-Zdrój, którym sprzęt ten posłuży w pracy oraz zapewni ciekawe spędzenie czasu wolnego.
Tekst: TP / KPP w Busku-Zdroju
|
|
|