Bezpieczeństwo dzieci podczas drogi do szkoły
2014-09-12 16:48:05
W Zespole Szkół Nr 1 w Staszowie odbyło się spotkanie z osobami które opiekują się dziećmi podczas dowozów na zajęcia lekcyjne. Organizatorem przedsięwzięcia była Kierownik Wydziału Edukacji Urzędu Miasta i Gminy w Staszowie Jolanta Macias. W zajęciach uczestniczyli staszowscy policjanci.
W trosce o bezpieczeństwo uczniów wczoraj w Zespole Szkół nr-1 w Staszowie odbyło się spotkanie z osobami które pełnią funkcje opiekunów podczas dowozów i odwozów dzieci szkolnych na terenie Gminy Staszów. Organizatorem przedsięwzięcia była Kierownik Wydziału Edukacji Urzędu Miasta i Gminy w Staszowie Jolanta Macias. W zajęciach uczestniczyli staszowscy policjanci.
Podczas spotkania funkcjonariusze przypomnieli zebranym podstawowe zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym ze zwróceniem szczególnej uwagi na bezpieczeństwo w miejscach gdzie dzieci wsiadają i wysiadają z autobusów szkolnych. Przypomniano jakie obowiązki ma osoba sprawująca opiekę podczas przejazdu z dziećmi na zajęcia i w drodze powrotnej.
Mundurowi przypomnieli również aby opiekunowie zwracali uwagę na właściwe oznakowanie miejsc gdzie dzieci wsiadają i wysiadają a wszelkie wątpliwości zgłaszali osobom odpowiedzialnym za dowozy w szkołach. Natomiast wątpliwości dotyczące stanu technicznego pojazdów lub osób kierujących nimi były zgłaszane policjantom.
Źródło: KPP w Staszowie
|