Hodowali konopie na strychu
2014-08-07 11:11:40

Kazimierscy policjanci zlikwidowali nielegalną plantację konopi indyjskich znajdującą się, na strychu w jednym z domów w gminie Skalbmierz.


W specjalnie przygotowanym pomieszczeniu stróże prawa znaleźli i zabezpieczyli blisko 150 krzewów tej nielegalnej rośliny. Na miejscu w związku ze sprawą zatrzymali 44-letniego mężczyznę oraz 32-letnią kobietę, którym teraz może grozić do 8 lat pozbawienia wolności.

konopia.jpg

Wczoraj kazimierscy policjanci zatrzymali 44-letniego mieszkańca
województwa wielkopolskiego oraz jego 32-letnią konkubinę - mieszkankę
Krakowa, których podejrzewają o hodowlę konopi indyjskich.

Na strychu w wynajmowanym przez nich
domu w gminie Skalbmierz, funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli
blisko 150 krzewów tej nielegalnej rośliny w różnych stadiach wzrostu.

konopia1.jpg

Pomieszczenie posiadało stelaż obity
płótnem, system nawadniający oraz urządzenia wentylacyjne. Ponadto
całość uprawy była oświetlana lampami.


Krzewy konopi trafiły do policyjnego laboratorium. Zatrzymanym może teraz grozić nawet do 8 lat pozbawienia wolności.


Opr:ŁR. / KPP w Kazimierzy Wielkiej








https://swietokrzyskie.info/printnews.php?id=17363