Nietrzeźwy kierowca potrącił 15-latka
2014-08-04 13:21:09

W nocy z soboty na niedzielę w jednej z miejscowości w gminie Czarnocin doszło do potrącenia 15-latka. Sprawca zdarzenia uciekł z miejsca nie udzielając poszkodowanemu pomocy. Policjanci szybko ustalili i zatrzymali 20-latka, mieszkańca powiatu buskiego, podejrzewanego o spowodowanie tego zdarzenia.


Mężczyzna w chwili zatrzymania był nietrzeźwy. Dzisiaj będzie doprowadzany do prokuratury. Grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do 12 lat.

Do zdarzenia doszło wczoraj około godziny 3.00 w gminie Czarnocin. Dyżurny komendy otrzymał zgłoszenie o potrąceniu przez pojazd pieszego. Na miejsce zostali skierowani policjanci z Kazimierzy Wielkiej.

policja_zatrzymanie.jpg
/fot. Policja/

Jak wstępnie ustalili, na jedną z grupy osób wracających z dyskoteki, w pewnym momencie najechał pojazd marki Fiat. Sprawca odjechał z miejsca zdarzenia nie udzielając żadnej pomocy pokrzywdzonemu. 15-letni chłopiec z obrażeniami trafił do szpitala. Kazimierscy policjanci szybko ustalili dane osobowe kierującego fiatem. Okazał się nim 20-letni mieszkaniec gminy Nowy Korczyn.

Mężczyzna został zatrzymany przez funkcjonariuszy KPP Busko Zdrój niedługo po zdarzeniu, w miejscu swojego zamieszkania. Był nietrzeźwy. Badanie wykazało u niego około półtora promila alkoholu w organizmie.

20-latek trafił do policyjnego aresztu. Teraz za spowodowanie wypadku w stanie nietrzeźwości, ucieczkę i nieudzielanie pomocy pokrzywdzonemu może mu grozić do 12 lat więzienia.

Opr.ŁR / KPP w Kazimierzy Wielkiej





https://swietokrzyskie.info/printnews.php?id=17335