W czwartek 24 lipca 2014 roku funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Kazimierzy Wielkiej uroczyście obchodzili swoje święto.
W uroczystości udział wzięli m.in. Pierwszy Zastępca Świętokrzyskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach - mł. insp. Rafał Kochańczyk, przewodniczący Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego - Tadeusz Kowalczyk, Starosta Powiatu Kazimierskiego - Jan Nowak, V-ce Starosta Powiatu Kazimierskiego - Michał Buski, Przewodniczący Rady Powiatu Kazimierskiego - Marek Augustyn, Prokurator Rejonowy w Pińczowie - Jolanta Doroz, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Kazimierzy Wielkiej – starszy kapitan Kazimierz Zabłotny, Z-ca Komendanta Wojskowej Komendy Uzupełnień w Busku Zdrój – mjr Waldemar Sroka, Burmistrz Miasta i Gminy w Kazimierzy Wielkiej - Tadeusz Knopek, Przewodniczący Rady Miejskiej w Kazimierzy Wielkiej - Andrzej Kuliś, Burmistrz Miasta i Gminy Skalbmierz - Michał Markiewicz, Wójt Gminy Bejsce - Józef Zuwała, Wójt Gminy Czarnocin – Maria Kasperek, Sekretarz Gminy Opatowiec – Hubert Krupa, Proboszcz Parafii Św. Jana Chrzciciela w Skalbmierzu, a zarazem kapelan policjantów KPP w Kazimierzy Wielkiej - ksiądz Marian Fatyga, Dziekan Dekanatu Kazimierskiego ksiądz Janusz Mularz, Prezes Koła Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych w Kazimierzy Wielkiej - Jerzy Bojanowicz, policjanci oraz pracownicy Policji.

Komendant Powiatowy Policji w Kazimierzy Wielkiej insp. Jakub Kosiń po przywitaniu zaproszonych gości podziękował policjantom za wzorową służbę. Ważnym punktem obchodów było wręczenie odznaczeń państwowych i resortowych wyróżnionym policjantom. Podczas uroczystości 22 policjantom mł. insp. Rafał Kochańczyk i insp.
Jakub Kosiń wręczyli nominacje na wyższe stopnie policyjne. Mł. insp. Rafał Kochańczyk pogratulował odznaczonym i awansowanym, a także podziękował wszystkim policjantom za oddanie w służbie życząc jednocześnie samych sukcesów.

Wyjątkowe były również życzenia przekazywane policjantom przez przybyłych gości, w imieniu których głos zabrali Przewodniczący Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego Tadeusz Kowalczyk, Starosta Powiatu Kazimierskiego Jan Nowak, Prokurator Rejonowy w Pińczowie Jolanta Doroz, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Kazimierzy Wielkiej starszy kapitan Kazimierz Zabłotny oraz Z-ca Komendanta Wojskowej Komendy Uzupełnień w Busku Zdrój – mjr Waldemar Sroka. Podczas uroczystości modlitwę w intencji policjantów i policjantek do patrona św. Michała odmówił kapelan ks. Marian Fatyga.

Odznaczeni policjanci:
Medalem Brązowym za długoletnią służbę:
- asp. szt. Kot Piotr
Brązową odznaką "Zasłużony Policjant":
- mł. asp. Żulichowski Mariusz
- mł. asp. Dragan Grzegorz
Policjanci awansowani na wyższe stopnie służbowe:
W korpusie aspirantów :
Na stopień starszego aspiranta Policji
- asp. Bała Szczepan
- asp. Beruś Andrzej
Na stopień aspiranta Policji:
- mł. asp. Dragan Grzegorz
- mł. asp. Gącik Wojciech
- mł. asp. Kaleta Rafał
- mł. asp. Paś Rafał
- mł. asp. Stolarski Marcin
Na stopień młodszego aspiranta Policji
- sierż. szt. Grzybczyk Michał
- sierż. szt. Kurczyna Dariusz
- sierż. szt. Padło Waldemar
Na stopień sierżanta sztabowego Policji:
- st. sierż. Cisak Łukasz
- st. sierż. Ramęda Łukasz
W korpusie podoficerów :
Na stopień sierżanta Policji:
- st. post. Grela Adrian
- st. post. Iwański Michał
- st. post. Janik Marcin
- st. post. Jewiarz Wojciech
- st. post. Kumor Daniel
- st. post. Mazurek Rafał
- st. post. Półtorak Michał
W korpusie szeregowych:
Na stopień starszego posterunkowego Policji:
- post. Głogowiecka Lidia
- post. Grzywa Piotr
- post. Rząsa Rafał
Ponadto w dniu 23 lipca 2014r podczas Wojewódzkich Obchodów Święta Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim Komendant Powiatowy Policji w Kazimierzy Wielkiej mł. insp. Jakub Kosiń otrzymał awans na stopień inspektora Policji.
Źródło: KPP w Kazimierzy Wielkiej