Akcja 'Bezpieczne Wakacje' w gminie Chmielnik
2014-07-15 15:01:10

Świętokrzyscy policjanci w ramach akcji "Bezpieczne Wakacje" spotkali się z dziećmi w gminie Chmielnik. Tym razem oprócz zabaw i porad jak bezpiecznie spędzić letni wypoczynek policjanci zafundowali półkolonistom spory wysiłek umysłowy.


Egzaminowali ich bowiem z wiedzy dotyczącej przepisów ruchu drogowego. Uczestnicy spotkania, którzy ukończyli 10 lat mogli zdawać egzamin na kartę rowerową. Po teście pisemnym półkolonistów czekał do pokonania na rowerze wymagający sprawnej jazdy tor przeszkód.

spotkanie_gm_chmielnik2.jpg

spotkanie_gm_chmielnik1.jpg

Zwieńczeniem ich wysiłków był pozytywny wynik na egzaminie i możliwość otrzymania swojego pierwszego „prawa jazdy”. Tym, którym szczęście nie dopisało funkcjonariusze wręczali nagrody pocieszenia.

Źródło: KWP Kielce




https://swietokrzyskie.info/printnews.php?id=17205