Uszkodził figurkę
2014-07-15 12:10:58
Jędrzejowscy kryminalni zatrzymali młodego mężczyznę podejrzewanego o uszkodzenie zabytkowej figurki. Teraz grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.
Wszystko działo się w minionym tygodniu, w miejscowości Łowinia, w gminie Sędziszów. Nieznany wówczas sprawca uszkodził tam zabytkową figurkę Św. Antoniego pochodzącą z 1868 roku. Wandal od popiersia przedstawionej postaci urwał głowę.
Funkcjonariusze bardzo szybko ustalili i zatrzymali sprawcę tego czyny. Okazał się nim 17 - letni mieszkaniec powiatu jędrzejowskiego. Teraz młody mężczyzna za swój czyn odpowie przed sądem. Ustawa za takie zachowanie przewiduje do 3 lat pozbawienia wolności.
Źródło: KPP w Jędrzejowie
|