Busko: Trwa tydzień bajek... (fotoreportaż) 2014-07-15 10:38:16
13 lipca 2014 r. rozpoczął się cykl wakacyjnych imprez "Bajki naszych dziadków", którego organizatorem jest Buskie Samorządowe Centrum Kultury.
W pierwszym dniu na najmłodszych czekało mnóstwo atrakcji. Uroczystego otwarcia wydarzenia dokonali Robert Dąbal - Dyrektor Buskiego Samorządowego Centrum Kultury oraz Waldemar Sikora - Burmistrz Miasta i Gminy Busko-Zdrój.
Na scenie zaprezentowała się grupa taneczna "Perfecta" w inscenizacji
"Alicja w Krainie Czarów”, natomiast później duet "Alibi" zaśpiewał
bajkowe piosenki.
Dzieci mogły wybrać się w podróż w świat bajek z Karoliną Kępczyk - Dyrektor Europejskiego Centrum Bajki w Pacanowie. Na zakończenie odbył się seans filmowy "Sposób na wakacje Bolka i Lolka. Ponadto na dzieci czekało "Wesołe podwórko" - dmuchany zamek, karuzela, trampoliny oraz kiermasz zabawek.
Zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu z pierwszego dnia:
W poniedziałek, 14 lipca 2014 r. dziennikarz, malarz - Michał Imosa przybliżył najmłodszym kultową postać z powieści obrazkowych dla dzieci, stworzoną przez Kornela Makuszyńskiego - Koziołka Matołka. Kolejną atrakcją dla dzieci był seans filmowy "Przygody Koziołka Matołka"
Dziś na dzieci czekają konkursy z nagrodami "Bohaterowie Bajek” oraz seans filmowy "Porwanie Baltazara Gąbki”.
Jutro dzieci czeka również wiele atrakcje, będą miały okazję poznać "Przygody Błękitnego Rycerzyka" oraz malować bajkowe postacie.
Zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu z drugiego dnia:
/mb/
|
|
|