Busko: Trwa tydzień bajek... (fotoreportaż)
2014-07-15 10:38:16

13 lipca 2014 r. rozpoczął się cykl wakacyjnych imprez "Bajki naszych dziadków", którego organizatorem jest Buskie Samorządowe Centrum Kultury.


W pierwszym dniu na najmłodszych czekało mnóstwo atrakcji. Uroczystego otwarcia wydarzenia dokonali Robert Dąbal - Dyrektor Buskiego Samorządowego Centrum Kultury oraz Waldemar Sikora - Burmistrz Miasta i Gminy Busko-Zdrój.

Na scenie zaprezentowała się grupa taneczna "Perfecta" w inscenizacji
"Alicja w Krainie Czarów”, natomiast później duet "Alibi" zaśpiewał
bajkowe piosenki.

1dzien_bajek.jpg

1dzien_bajek5.jpg

Dzieci mogły wybrać się w podróż w świat bajek z Karoliną Kępczyk - Dyrektor Europejskiego Centrum Bajki w Pacanowie. Na zakończenie odbył się seans filmowy "Sposób na wakacje Bolka i Lolka. Ponadto na dzieci czekało "Wesołe podwórko" - dmuchany zamek, karuzela, trampoliny oraz kiermasz zabawek.

1dzien_bajek7.jpg

1dzien_bajek4.jpg



Zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu z pierwszego dnia:





W poniedziałek, 14 lipca 2014 r. dziennikarz, malarz - Michał Imosa przybliżył najmłodszym  kultową postać z powieści obrazkowych dla dzieci, stworzoną przez Kornela Makuszyńskiego - Koziołka Matołka. Kolejną atrakcją dla dzieci był seans filmowy "Przygody Koziołka Matołka"

2dzien_bajek.jpg

2dzien_bajek4.jpg

2dzien_bajek2.jpg
/fot. Piotr Kaleta/

Dziś na dzieci czekają konkursy z nagrodami "Bohaterowie Bajek” oraz seans filmowy "Porwanie Baltazara Gąbki”.

Jutro dzieci czeka również wiele atrakcje, będą miały okazję poznać "Przygody Błękitnego Rycerzyka" oraz malować bajkowe postacie.



Zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu z drugiego dnia:






/mb/














https://swietokrzyskie.info/printnews.php?id=17197