Ogólnopolski Plener Malarski 'Świętokrzyskie Krajobrazy'
2014-07-14 13:51:17

14 lipca w Buskim Samorządowym Centrum Kultury uroczyście otwarto Ogólnopolski Plener Malarski "Świętokrzyskie Krajobrazy" - Busko-Zdrój 2014 oraz II Warsztaty Artystyczne "Piękno Przyrody".


Warsztaty oraz plener organizowane są przy współpracy Buskiego Samorządowego Centrum Kultury, Zespołu Placówek Oświatowych nr 1 w Busku – Zdroju oraz Polskiego Stowarzyszenia Edukacji Plastycznej.

Plener trwać będzie od 14 do 27 lipca. Będą w nim brać udział artyści należący do Polskiego Stowarzyszenia Edukacji Plastycznej. W dniach 14 do 18 lipca uczestnicy pleneru poprowadzą warsztaty artystyczne dla dzieci i młodzieży ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z gminy Busko – Zdrój. W warsztatach plastycznych w kategoriach: malarstwo, grafika, fotografia udział weźmie grupa 45 osób.

Wystawa twórczości dzieci i młodzieży wieńcząca warsztaty, odbędzie się 19 lipca w Galerii "Antresola" Buskiego Samorządowego Centrum Kultury. Natomiast 26 lipca w tym samym miejscu zobaczyć będzie można wystawę poplenerową prac wykonanych przez artystów prowadzących zajęcia.


Źródło: BSCK








https://swietokrzyskie.info/printnews.php?id=17194