Ogólnopolski Plener Malarski 'Świętokrzyskie Krajobrazy' 2014-07-14 13:51:17
14 lipca w Buskim Samorządowym Centrum Kultury uroczyście otwarto Ogólnopolski Plener Malarski "Świętokrzyskie Krajobrazy" - Busko-Zdrój 2014 oraz II Warsztaty Artystyczne "Piękno Przyrody".
Warsztaty oraz plener organizowane są przy współpracy Buskiego Samorządowego Centrum Kultury, Zespołu Placówek Oświatowych nr 1 w Busku – Zdroju oraz Polskiego Stowarzyszenia Edukacji Plastycznej.
Plener trwać będzie od 14 do 27 lipca. Będą w nim brać udział artyści należący do Polskiego Stowarzyszenia Edukacji Plastycznej. W dniach 14 do 18 lipca uczestnicy pleneru poprowadzą warsztaty artystyczne dla dzieci i młodzieży ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z gminy Busko – Zdrój. W warsztatach plastycznych w kategoriach: malarstwo, grafika, fotografia udział weźmie grupa 45 osób.
Wystawa twórczości dzieci i młodzieży wieńcząca warsztaty, odbędzie się 19 lipca w Galerii "Antresola" Buskiego Samorządowego Centrum Kultury. Natomiast 26 lipca w tym samym miejscu zobaczyć będzie można wystawę poplenerową prac wykonanych przez artystów prowadzących zajęcia.
Źródło: BSCK
|
|
|