Nabór uczestników do programu korekcyjno-edukacyjnego
2014-07-11 12:30:41

Od maja 2014 r. rozpoczęła się kolejna edycja programu korekcyjno-edukacyjnego dla osób stosujących przemoc w rodzinie. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu i będą trwały do końca listopada 2014 r. Cały czas trwa nabór chętnych, którzy chcieliby uczestniczyć w tym programie.


Zaplanowane są diagnostyczne spotkania indywidualne oraz spotkania grupowe, mające charakter wykładowo-warsztatowy. Zajęcia prowadzi pracownik posiadający kwalifikacje zgodne ze standardami określonymi w ustawie do pracy z osobami stosującymi przemoc w rodzinie.

Cały czas przyjmujemy chętnych, którzy chcieliby uczestniczyć w tym programie. Zapraszamy do indywidualnego zgłaszania się osoby mające problemy z panowaniem nad swoją złością, agresją, chcące nauczyć się postawy partnerstwa i szacunku wobec członków rodziny oraz odpowiedzialności za popełnione czyny przemocowe. W trakcie oddziaływań edukacyjnych skoncentrujemy się na przekazaniu szeroko pojętej wiedzy na temat zjawiska przemocy, natomiast działania korekcyjne ukierunkowane będą na zdobycie umiejętności niestosowania przemocy, trening umiejętności społecznych oraz naukę konstruktywnego rozwiązywania sporów i korzystania ze wsparcia społecznego. Zwracamy się również z prośbą do zespołów interdyscyplinarnych, kuratorów sądowych oraz osób pracujących lub mających kontakt z osobami stosującymi przemoc o kierowanie tych osób do uczestnictwa w programie.

Deklaracja dobrowolnego uczestnictwa w programie - pobierz

Wszelkich informacji na temat programu udzielamy pod numerem telefonu: (41) 370 81 87.

Źródło: www.pcpr.busko.pl


 




https://swietokrzyskie.info/printnews.php?id=17170