Busko-Zdrój na falach Radia Kielce
2014-07-09 17:01:53

4 lipca br. ekipa Radia Kielce gościła w Busku-Zdroju. W ramach tegorocznej letniej ramówki "Świętokrzyskie Na Fali-25 Lat Wolności!" dziennikarze Radia Kielce odwiedzają kolejno wybrane miejscowości naszego województwa prezentując je i zmiany jakie w nich zaszły w ciągu minionego ćwierćwiecza.


W słoneczne piątkowe przedpołudnie, 4 lipca, ich wóz transmisyjny „zacumował” w samym sercu Zdroju, tuż obok Sanatorium Marconi.

Do udziału w nadawanej na żywo audycji „Moje miasto, a w nim…”  i podzielenia się ze słuchaczami swoimi wrażeniami redaktor Małgorzata Pirosz zaprosiła mieszkańców, których cechuje posiadanie życiowej pasji, w tym m.in. przedstawicieli władz samorządowych: radnego Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego Mieczysława Sasa – przedsiębiorcę filantropa,  starostę Jerzego Kolarza – zamiłowanego sadownika, przewodniczącą Rady Miejskiej Justynę Nurek – społecznego opiekuna kościółka św. Leonarda i wiceprzewodniczącego Stanisława Walaska – pasjonata kolarstwa oraz burmistrza Waldemara Sikorę, gospodarza gminy.

swietokrzyskie_na_fali.jpg
/fot. tmb.busko.pl/

W kolejnych wejściach na antenę, pomiędzy zaproszonymi gośćmi, do mikrofonu wypowiadali się przypadkowi przechodnie spacerujący tego pogodnego dnia po parku. O Busku „wczoraj i dziś” mówił także „Buskowianin Roku 2013” Michał Imosa. Ostatnim rozmówcą był Artur Jaroń, dyrektor Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego im. Krystyny Jamroz.

We wszystkich wypowiedziach można było usłyszeć pozytywną ocenę zmian jakie nastąpiły w naszym otoczeniu, na różnych szczeblach i w różnych obszarach, w ciągu minionych 25 lat Zapewne szczególnie miłe dla  Buszczan były te fragmenty wypowiedzi kuracjuszy, w których z dużym uznaniem wypowiadali się oni o pięknie parku, uroku zrewitalizowanych fragmentów miasta,  panującej wokół czystości, w Zdroju i w mieście.

Opodal stolika dziennikarskiego ustawione było dodatkowe stoisko radiowe, na którym każdy chętny mógł dodać - dowiązać swoje ogniwo do czerwono-białego łańcucha wolności jaki radiowcy wspólnie z mieszkańcami tworzą przy okazji odwiedzania poszczególnych miejscowości.

Zapis audio audycji „Świętokrzyskie na fali - Busko Zdrój” można odsłuchać na e-stronie Radia Kielce, pod adresem: http://www.radio.kielce.pl/pl/przeglad-548/_post/24383

/JKR/














https://swietokrzyskie.info/printnews.php?id=17154