Bogusław Kaczyński Honorowym Obywatelem Buska-Zdroju (fotoreportaż)
2014-07-07 16:36:43

W minioną sobotę, 5 lipca 2014 r., podczas koncertu, który odbył się w Powiatowym Międzyszkolnym Ośrodku Sportowym w Busku-Zdroju, Bogusławowi Kaczyńskiemu nadano tytuł Honorowego Obywatela Miasta i Gminy Busko-Zdrój.


Honorowe obywatelstwo przyznaje Rada
Miejska, w drodze uchwały w głosowaniu jawnym, większością głosów. Bogusław Kaczyński jest drugą osobą, która podczas Festiwalu otrzymała to wyjątkowe wyróżnienie.

27 czerwca br., jako pierwszy tytuł Honorowego Obywatela Miasta i Gminy Busko-Zdrój otrzymał  Artur Jaroń - dyrektor XX Festiwalu Muzycznego imienia Krystyny Jamroz.

wielka_slawa_to_zart0012.jpg

W sobotni wieczór odbył się koncert "Wielka Sława to żart -
Bogusław Kaczyński zaprasza". Na scenie wystąpili: Grażyna Brodzińska,
Iwona Tober, Aleksandra Olczyk, Łukasz Gaj, Witold Matulka, Dariusz
Stachura, Grzegorz Szostak oraz Orkiestra Symfoniczna Filharmonii
Śląskiej pod dyrekcją Mirosława Jacka Błaszczyka.

W programie koncertu można było usłyszeć między innymi: "Kuplety Adeli z III aktu operetki Zemsta
nietoperza" - J. Strauss, "Zejdź do gondoli" – aria Caramella z operetki
Noc w Wenecji, czy też "Dosyć, basta" – aria Boniego z operetki
Księżniczka czardasza.



W wydarzeniu wzięło udział ponad 700 osób.

wielka_slawa_to_zart0005.jpg

Tuż przed koncert Bogusławowi Kaczyńskiemu oficjalnie nadano tytuł Honorowego Obywatela Miasta i Gminy Busko-Zdrój.

Akt Nadania oraz Medal
Okolicznościowy, za zasługi o wymiarze kulturalnym, promocyjnym i
turystycznym dla miasta Busko-Zdrój, wręczyli Waldemar Sikora -
Burmistrz Miasta i Gminy Busko-Zdrój oraz Justyna Nurek - Przewodnicząca
Rady Miejskiej.

wielka_slawa_to_zart0011.jpg
/fot. Tadeusz Ura/


Biografia Bogusława Kaczyńskiego...
Bogusław Kaczyński to najwybitniejszy od czasu Jerzego Waldorffa popularyzator muzyki w Polsce. Absolwent Akademii Muzycznej w Warszawie, teoretyk muzyki i pianista. Twórca Europejskiego Festiwalu im. Jana Kiepury i znanego na świecie Festiwalu Muzyki w Łańcucie, ulubieniec publiczności, gwiazdor Telewizji Polskiej, zdobywca trzech Wiktorów i Super Wiktora, laureat trzech Złotych Ekranów, Kawaler Orderu Uśmiechu. Prorektor warszawskiej Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina.

Od 1970 r. był komentatorem muzycznym radia i telewizji. Prowadził transmisje telewizyjne kolejnych Konkursów Chopinowskich, Konkursów im. Henryka Wieniawskiego oraz koncerty L. Pavarottiego i P. Domingo, jubileusz Filharmonii Narodowej, Koncerty Noworoczne z Wiednia, Konkursy Eurowizji i wiele innych. W wyniku plebiscytu „Polityki” Koniec wieku zaliczony do grona dziesięciu największych osobowości telewizyjnych XX stulecia. Zdobywca tytułu Mistrz Mowy Polskiej.

Jesienią 2002 roku podczas gali z okazji 50-lecia TVP otrzymał statuetkę i tytuł Gwiazda Telewizji Polskiej. W 2010 r. otrzymał godność Wybitnej Osobistości Pracy Organicznej oraz statuetkę Złotego Hipolita nadaną przez Towarzystwo im. Hipolita Cegielskiego. W 2011 r. otrzymał Złoty Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”. Uhonorowany prestiżową nagrodą Piękniejsza Polska oraz wieloma innymi odznaczeniami i wyróżnieniami w kraju i zagranicą.



/mb/








https://swietokrzyskie.info/printnews.php?id=17142