O
godz. 19.00, w Sanatorium Marconi w Busku-Zdroju, odbył się koncert
"Ensemble L’Arabafenice" w wykonaniu zespołu Ensemble L’Arabafenice z
Włoch, w składzie: Angelica Girardi, Francesco Girardi, Pierluigi
Camicia.
Natomiast o godz. 20.00, w
Bazylice Najświętszej Marii Panny w Wiślicy podczas koncertu "Missa Pro
Pace - Wojciech Kilar", wystąpił Chór NFM z Filharmonii Wrocławskiej, w
składzie: Joanna
Freszel, Ewa Marciniec, Rafał Bartmiński, Robert
Gierlach oraz Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Świętokrzyskiej
pod dyrekcją Jacka Rogali.
/Fot. Tadeusz Ura/Wieczorem, w Kościele pod wezwaniem św. Brata
Alberta, przy ul. Lipowej w Busku-Zdroju, odbył się dodatkowy koncert Gwendolyn Bradley oraz Janusza Wolnego.
Piątkowy Festiwal zakończył koncert Hanny Banaszak z zespołem
: Jacek
Szwaj, Zbigniew Wrombel, Andrzej Mazurek, Krzysztof Przybyłowicz, Piotr
Kałużny, Leszek Ranz, Agnieszka Płuciennik, Jakub Persona, który odbył
się w Synagodze w Pińczowie. Wzorem lat ubiegłych, koncert można było
oglądać na telebimie,
zawieszonym przed Synagogą.
/Fot. Lilka/Hanna
Banaszek swoją drogę artystyczną rozpoczęła pod koniec lat 70. Często
podkreśla, że w pracy interesuje ją różnorodność i wiarygodność każdej
kolejnej odsłony. Już na samym początku zainteresowali się nią
współcześni poeci i kompozytorzy. Byli wśród nich: Jerzy Wasowski,
Wojciech Młynarski, Andrzej Trzaskowski, Jonasz Kofta, Jeremi Przybora.
Czytaj więcej...
Zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu: