Akcja 'Nigdy nie jeżdżę po alkoholu'
2014-07-03 17:02:37

Buscy policjanci, tak jak ich koledzy na terenie całego kraju, propagują kampanię "Nigdy nie jeżdżę po alkoholu". Celem tego przedsięwzięcia jest popularyzacja zasady: piłeś - nie jedź! Policjanci biorący udział w akcji, podczas kontroli trzeźwości rozdają kierowcom specjalne naklejki.


„Nigdy nie jeżdżę po alkoholu” to hasło ogólnopolskiej kampanii zamierzającej wykorzystać wzrost świadomości społeczeństwa, aktywizując Polaków do poparcia tej szczytnej idei. Buscy policjanci podczas wzmożonych działań na drogach, a także podczas codziennych kontroli drogowych, rozdają kontrolowanym kierowcom specjalnie przygotowane naklejki z hasłem "Nigdy nie jeżdżę po alkoholu".

akcja_policja.jpg

akcja_policja1.jpg

akcja_policja2.jpg

Osoby, które otrzymały lub otrzymają nalepkę, proszone są o naklejenie jej na tylnej szybie samochodu. Umieszczenie takiego znaku na szybie samochodu, będzie wyrazem społecznego sprzeciwu wobec pijanym kierowcom.

Brak reakcji na nieodpowiedzialne zachowanie, jakim jest prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu, jest równoznaczne z przyzwoleniem na takie postępowanie.

Źródło: KPP w Busku-Zdroju







https://swietokrzyskie.info/printnews.php?id=17121