Busko: 64-latek potrącił motorowerzystę
2014-07-03 15:13:21

3 lipca br., po godzinie 10, na ul. Grotta, w okolicy skrzyżowania z ul. Bohaterów Westerplatte w Busku-Zdroju, kierowca pojazdu marki Opel Vectra potrącił 68-letniego motorowerzystę, mieszkańca gminy Wiślica.


Oba pojazdy poruszały się ul. Grotta, od centru miasta w kierunku Zdroju. Podczas wyprzedzania kierujący Oplem prawdopodobnie zawadził o kierującego motorowerem, w wyniku czego  motorowerzysta przewrócił się na ziemię. Kierowca motoroweru odniósł niewielkie obrażenia. Został opatrzony na miejscu przez załogę karetki pogotowia - poinformował Tomasz Piwowarski, oficer prasowy buskiej policji.

wypadek_grotta.jpg

wypadek_grotta3.jpg

wypadek_grotta2.jpg
/fot. Policja/

Kierowca motoroweru został ukarany mandatem, ponieważ pojazd nie był zarejestrowany, nie posiadał ubezpieczenia OC i przeglądu technicznego.

Mandatem został ukarany również kierowca Opla, jako sprawca wypadku. Obaj mężczyźni byli trzeźwi - poinformował Tomasz Piwowarski, oficer prasowy buskiej policji.


/mb/











https://swietokrzyskie.info/printnews.php?id=17117