Konferencja nt. 'Strategii Rozwoju Miasta i Gminy Busko-Zdrój 2015-2025' (foto/audio) 2014-07-09 11:07:32
We wtorek, 8 lipca 2014 r., w Auli Buskiego Samorządowego Centrum Kultury odbyła się Konferencja inaugurującą prace nad dokumentem pn. "Strategia Rozwoju Miasta i Gminy Busko Zdrój na lata 2015-2025".
Istotą prac nad dokumentem jest
określenie kierunków rozwoju Gminy oraz celów zgodnych z oczekiwaniami i
potrzebami lokalnej społeczności, a także przygotowanie zarysów zadań
do realizacji, umożliwiających osiągnięcie zakładanych celów.
Na podstawie dokumentu "Strategia Rozwoju Miasta i Gminy Busko Zdrój",
będzie można ubiegać się o dofinansowanie projektów ze środków Unii
Europejskiej w nowej
perspektywie finansowej na lata 2014-2020.
W trakcie spotkania przeprowadzone zostało badanie ankietowe, którego celem jest poznanie opinii mieszkańców Miasta i Gminy Busko-Zdrój, na temat uwarunkowań wewnętrznych i zewnętrznych, aktualnych potrzeb oraz przyszłych kierunków rozwoju Miasta i Gminy Busko-Zdrój, w związku z przystąpieniem do opracowania Strategii Rozwoju Miasta i Gminy Busko-Zdrój na lata 2015-2025.
Każdy uczestnik spotkania miał możliwość wypełniania tzw. Fiszki Projektowej, w której mógł przedstawić propozycję projektów do realizacji na terenie Miasta i Gminy Busko-Zdrój.
Po zaakceptowaniu projektu przez Zespół ds. Strategii Rozwoju oraz przeprowadzeniu konsultacji z autorami wybranych projektów, zostaną one wpisane do dokumentu strategicznego, w celu zwiększenia ich szansy na pozyskanie dofinansowania w nowym okresie programowania UE na lata 2014-2020.
W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele samorządów, podmiotów gospodarczych i uzdrowiskowych oraz przedsiębiorcy.
Zapraszamy do wysłuchania relacji audio ze spotkania:
Kliknij i słuchaj:
Wyżej wymienione kwestionariusze można pobrać ze strony internetowej Urzędu Miasta i Gminy Busko-Zdrój pod adresem: www.umig.busko.pl.