Szklarki 2014 w Sielcu
2014-07-03 11:23:36

29 czerwca 2014, w Sielecu, koło Staszowa odbyła się już IX edycja pokazu wytopu szkła na otwartym powietrzu - "Szklarki 2014".


Niedzielną imprezę, jak co roku odwiedziło kilkadziesiąt tysięcy osób. Podczas Szklarek równolegle rozgrywane były Ogólnopolskie Zawody Hippiczne, w ramach Świętokrzyskiej Ścieżki Huculskiej, gdzie podziwiano piękne konie huculskie i ich zmagania: w próbie dzielności, skokach przez przeszkody i konkursach zaprzęgów. Imprezie towarzyszył jedyny na świecie całodniowy wytop szkła na świeżym powietrzu.

malenczuk_sielec0001.jpg

malenczuk_sielec0004.jpg

W samo południe wystąpiły kapele regionalne, później Klub Piosenki "Rytm" ze Staszowskiego Ośrodka Kultury oraz Orkiestra Huty Szkła Tadeusza Wrześniaka.

Na wszystkich czekały liczne atrakcje między innymi: prezentacje rzemiosł dawnych i obecnych, mini szkółka jeździecka, wesołe miasteczko, zabawy i konkursy dla dorosłych i dzieci, targi sztuki ludowej i wyrobów ekologicznych, degustacje potraw oraz prezentacje dzieł plastycznych lokalnych twórców. 

Nie zabrakło również gwiazd polskiej sceny muzycznej. Podczas tegorocznych Szklarek zagrali: Maciej Maleńczuk z Zespołem Psychodancing, Ewa Farna oraz Sztywny Pal Azji.


malenczuk_sielec0005.jpg

malenczuk_sielec0003.jpg

malenczuk_sielec0002.jpg
/fot. Arkadiusz Sierpina/

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: Wicepremier, Minister Gospodarki - Janusz Piechociński, Marszałek Województwa Świętokrzyskiego - Adam Jarubas,  Wojewoda Świętokrzyski - Bożentyna Pałka-Koruba, Starosta Staszowski - Andrzej Kruzel oraz Burmistrz Miasta i Gminy Staszów - Romuald Garczewski.


/mb/










https://swietokrzyskie.info/printnews.php?id=17109