Dzieci ze Szkoły w Szczeglicach odwiedziły policjantów
2014-07-02 16:25:31

W ostatnim tygodniu nauki dzieci ze Szkoły Podstawowej w Szczeglicach odwiedziły Staszowską Komendę. Podczas spotkania przeprowadzono pogadankę na temat bezpieczeństwa.


W ostatnim tygodniu dzieci z klas 1-3 Szkoły Podstawowej w Szczeglicach odwiedziły staszowskich policjantów. Wszyscy goście na wycieczkę przyjechali ubrani w kamizelki odblaskowe. Podczas spotkania przypomniano podstawowe zasady bezpieczeństwa jakie obowiązują na drodze.

komenda_staszow.jpg

komenda_staszow1.jpg

komenda_staszow2.jpg

Dzieci obejrzały krótki film na którym zaprezentowane zostały w praktyce omówione wcześniej zasady bezpieczeństwa. Podczas pogadanki przypomniano numery alarmowe i omówiono jak prawidłowo z nich korzystać.

Następnie uczestnicy spotkania obejrzeli sprzęt policyjny używany w codziennej służbie. Dzieci zobaczyły jak zabezpieczane są ślady na miejscu zdarzenia przez technika policyjnego. Z zainteresowaniem słuchały i obserwowały jak wygląda zbieranie odcisków linii papilarnych. Na zakończenie odwiedzin wszyscy zrobili sobie wspólne zdjęcie.

Źródło: KPP w Staszowie







https://swietokrzyskie.info/printnews.php?id=17106