Dzieci ze Szkoły w Szczeglicach odwiedziły policjantów
2014-07-02 16:25:31
W ostatnim tygodniu nauki dzieci ze Szkoły Podstawowej w Szczeglicach odwiedziły Staszowską Komendę. Podczas spotkania przeprowadzono pogadankę na temat bezpieczeństwa.
W ostatnim tygodniu dzieci z klas 1-3 Szkoły Podstawowej w Szczeglicach odwiedziły staszowskich policjantów. Wszyscy goście na wycieczkę przyjechali ubrani w kamizelki odblaskowe. Podczas spotkania przypomniano podstawowe zasady bezpieczeństwa jakie obowiązują na drodze.
Dzieci obejrzały krótki film na którym zaprezentowane zostały w praktyce omówione wcześniej zasady bezpieczeństwa. Podczas pogadanki przypomniano numery alarmowe i omówiono jak prawidłowo z nich korzystać.
Następnie uczestnicy spotkania obejrzeli sprzęt policyjny używany w codziennej służbie. Dzieci zobaczyły jak zabezpieczane są ślady na miejscu zdarzenia przez technika policyjnego. Z zainteresowaniem słuchały i obserwowały jak wygląda zbieranie odcisków linii papilarnych. Na zakończenie odwiedzin wszyscy zrobili sobie wspólne zdjęcie.
Źródło: KPP w Staszowie
|