Artur Jaroń Honorowym Obywatelem Buska (fotoreportaż)
2014-06-30 16:51:38

W piątek, 27 czerwca br. w Buskim Samorządowym Centrum Kultury podczas uroczystego otwarcia XX Festiwalu Muzycznego imienia Krystyny Jamroz, Arturowi Jaroniowi nadano tytuł Honorowego Obywatela Miasta i Gminy Busko-Zdrój.


Tytuł Honorowego Obywatela Miasta i Gminy Busko-Zdrój przyznaje Rada Miejska. To wyjątkowe wyróżnienie otrzymują osoby, które w szczególny sposób zasłużyły się dla naszego miasta.

Artur Jaroń jest dyrektorem Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego im. Krystyny Jamroz. Dzięki jego zaangażowaniu Festiwal, stał się
jednym z najważniejszych wydarzeń muzycznych w województwie świętokrzyskim.

otwarcie_festiwalu0008.jpg

otwarcie_festiwalu0037.jpg


Podczas piątkowej uroczystości Artur Jaroń otrzymał tytuł Honorowego Obywatela Miasta i Gminy Busko-Zdrój. Akt Nadania oraz Medal Okolicznościowy, za zasługi o wymiarze kulturalnym, promocyjnym i turystycznym dla miasta Busko-Zdrój, wręczyli Waldemar Sikora - Burmistrz Miasta i Gminy Busko-Zdrój oraz Justyna Nurek - Przewodnicząca Rady Miejskiej.


Zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu:






W  sobotę, 28 czerwca br., w godzinach popołudniowych, Artur Jaroń odsłonił swoje słoneczko w Alei Artystów w Busku – Zdroju. Wszyscy obecni pogratulowali oraz złożyli życzenia dyrektorowi Festiwalu Muzycznego.

artur_jaron_sloneczko0030.jpg

artur_jaron_sloneczko0037.jpg
/fot. T. Ura/


Zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu:



Biografia Artura Jaronia...
Artur Jaroń urodził
się w Kielcach, ukończył Akademię Muzyczną w Krakowie w klasie
fortepianu profesor Ireny Sijałowej-Vogel, a także studia podyplomowe w
Konserwatorium Odesskim w klasie profesora Anatolija Kardaszewa. Odbył
kursy mistrzowskie pod kierunkiem profesor Wiery Gornostajewej i Güntera
Ludwiga.

Prowadzi bogatą działalność artystyczną jako solista i
kameralista. Współpracował z gronem
wybitnych polskich dyrygentów, by wspomnieć nazwiska Jerzego Maksymiuka,
Jerzego Salwarowskiego, Marka Pijarowskiego, Agnieszki Duczmal,
Tadeusza Wojciechowskiego.

Jako kameralista współpracował m.in. z Teresą
Żylis-Gara, Małgorzatą Walewską, Wiesławem Ochmanem,Adamem
Zdunikowskim, Gwendolyn Bradley i Stefanią Toczyską. Stale współpracuje
ze skrzypaczką Ludmiłą Worobec-Witek, z którą koncertował we: Francji,
Niemczech, Belgii, Portugalii, Ukrainie, Słowacji, Szwecji, Włoszech.  Czytaj więcej...


/mb/


















https://swietokrzyskie.info/printnews.php?id=17077