Busko: Szkoła Muzyczna od dziś ma swojego patrona (foto) 2014-06-28 12:32:04
Dziś, 28 czerwca br., buska Szkoła Muzyczna I stopnia oficjalnie otrzymała imię Krzysztofa Pendereckiego. Uroczystość odbyła się w siedzibie szkoły - w Buskim Samorządowym Centrum Kultury.
Podczas uroczystości odczytano akt nadania imienia szkole, a następnie odsłonięto tablicę pamiątkową. Wydarzenie uświetniła obecność wybitnego polskiego kompozytora, dyrygenta oraz pedagoga muzycznego - Krzysztofa Pendereckiego.
Podczas spotkania z Krzysztofem Pendereckim, dzieci z buskiej Szkoły Muzycznej z dużym zainteresowaniem słuchały kompozytora oraz zadawały mu pytania.
Buska Szkoła Muzyczna I stopnia istnieje od 2012 r, prowadzony jest w niej cztero- oraz sześcioletni cykl nauczania. Dzieci mają możliwość kształcenia się m.in. w klasach: fortepianu, perkusji, saksofonu, czy też gitary.
/mb/
|
|
|