Kopernik o Koperniku !!! (fotoreportaż)
2014-06-25 16:00:02

Niech się ziemia kręci... Oj zakręciło się w buskim "Ekonomiku". Zawody, konkursy, turnieje... i gala finałowa. Już po raz XI w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Busku - Zdroju obchodzono Dni Patrona Szkoły - Mikołaja Kopernika.


Podobnie jak Mistrz Kopernik, młodzież buskiego „ekonomika”, w tygodniu poprzedzającym finałową galę odznaczyła się niezwykłą determinacją, siłą charakteru, wolą poznania tego, co im nieznane, biorąc udział w licznych konkursach i zawodach.

dni_kopernika015.jpg

dni_kopernika014.jpg

dni_kopernika016.jpg

dni_kopernika017.jpg

W programie obchodów znalazły się między innymi: Konkurs Wiedzy o Mikołaju Koperniku, rywalizacja o tytuły mistrza wiedzy o żywieniu, perfekcyjnej recepcjonistki, czy najlepszego ekonomisty. Hucznie obchodzono również Dzień Języków Obcych – komputery, tablica multimedialna, zmagania z kolorami w grze Twister, łamigłówki językowe.... a na koniec występy wokalne i... czekoladowa fontanna dla wszystkich.

dni_kopernika002.jpg

dni_kopernika005.jpg

dni_kopernika010.jpg

Na laureatów wszystkich konkursów czekały nagrody... było coś dla ducha: globusy, książki...i coś dla ciała – słodkości (nie zabrakło też ciast i ciasteczek wykonanych rękoma mistrzów gastronomii, uczniów klas I i II technikum).

W konkursach brało udział wielu gimnazjalistów, którzy licznie odwiedzili naszą szkołę. Niebanalny pomysł, jasny przekaz oraz wykonanie godne mistrzów... Takie epitety padały podczas finałowej gali pod adresem młodych adeptów sztuki teatralnej, którzy za pomocą skonstruowanej przez siebie maszyny czasu, przenieśli Mikołaja Kopernika do współczesności i pokazali mu, co ludzkość dzięki jego odkryciu zdołała osiągnąć.

dni_kopernika012.jpg

dni_kopernika009.jpg

dni_kopernika006.jpg

dni_kopernika013.jpg

Jak się okazało nie tylko w astronomii Mikołaj Kopernik uczynił pierwszy krok, również jako pierwszy na parkiet ruszył Kopernik z "ekonomika" i porwał do tańca młodzież, nauczycieli, a nawet Dyrekcję. Wspólna zabawa przy niewątpliwym hicie szkoły "Copa Copernikana’", wykonanym przez szkolny zespół muzyczny z Panem Prof. Michałem Siekierskim na gitarze basowej, rozgrzała publiczność i sprawiła, że owacji i bisów nie było końca.

/ZSP Nr 1 w Busku-Zdroju/















https://swietokrzyskie.info/printnews.php?id=17062