Podwójny jubileusz w Zbludowicach
2014-06-25 09:14:55

14 czerwca 2014 r. Szkoła Podstawowa w Zbludowicach obchodziła podwójny jubileusz: 70 -lecie działalności i 50 -lecie przekazania do użytku obecnego budynku szkolnego.


Gości powitał dyrektor szkoły Przemysław Nowak. Gospodarz przedstawił historię placówki, podziękował pedagogom i poprzednim dyrektorom szkoły którzy tą historię tworzyli. Słowa uznania skierował również do pracowników, absolwentów, rodziców i uczniów szkoły oraz lokalnego samorządu, zaznaczając, że dzięki wspólnemu działaniu szkoła odnosi dziś duże sukcesy.

jubileusz_zbludowice.jpg

W czasie uroczystości głos zabrali zaproszeni goście. Burmistrz Waldemar Sikora pogratulował podwójnego jubileuszu. - Dzisiejszy jubileusz jest uroczystym wydarzeniem w życiu szkoły, okazją do wspomnień i refleksji. Jest też podsumowaniem dotychczasowej działalności i osiągnięć placówki – podkreślił. Do gratulacji dołączyli obecni na jubileuszu: starosta buski Jerzy Kolarz, ksiądz Proboszcz Marek Podyma, radny Sejmiku Wojewódzkiego i przyjaciel szkoły – Mieczysław Sas, dyrektor Zespołu Obsługi Przedszkoli i Szkół Jerzy Radziwolski, komendant Hufca ZHP Adam Gadawski, dyrektor KRUS-u Andrzej Materek, zastępca Komendanta Państwowej Straży Pożarnej Robert Bujny, przewodnicząca Towarzystwa Przyjaciół Dzieci Teresa Stępniewska, prezes ZNP Krzysztof Czerwiński, były dyrektor Szkoły Władysław Czapla, dyrektor Szkoły Podstawowej w Kołaczkowicach Stanisława Kocjan, a także nauczyciele emeryci.

jubileusz_zbludowice1.jpg

jubileusz_zbludowice2.JPG

Uczniowie z okazji jubileuszu przygotowali program artystyczny w którym przedstawili historię szkoły sięgająca roku 1943 roku. Były wiersze, scenki rodzajowe, piosenki, również te z czasów PRL, jak „Budujemy nowy dom". Nie zabrakło szkolnego hymnu powstałego w hołdzie dla Jana Pawła II, którego imię nosi zbludowicka podstawówka.

Po części oficjalnej goście i absolwenci mogli zwiedzić szkołę, obejrzeć dawne kroniki, powspominać minione czasy i wpisać się do pamiątkowej księgi.

jubileusz_zbludowice3.jpg

Uroczystości jubileuszowe zakończono niedzielną mszą świętą odprawioną w kościele św. Brata Alberta. Jubileusz zbiegł się z obchodami święta patrona Szkoły Podstawowej w Zbludowicach, stąd po mszy wręczono nagrody i dyplomy uczestnikom Gminnego Konkursu Wiedzy o Janie Pawle II i konkursu plastycznego „Jan Paweł II w moich oczach".

Opr. EHR / UMiG w Busku-Zdroju







https://swietokrzyskie.info/printnews.php?id=17052