Podsumowanie GSMP Limanowa - bardzo udany powrót Damiana Łaty (video) 2014-06-20 14:15:47
Po dłuższej przerwie w startach w Górskich Samochodowych Mistrzostwach Polski podczas rund w Limanowej mogliśmy zobaczyć Damiana Łatę. Dla kierowcy Mitsubishi Lancera był to pierwszy start w górach w tym sezonie.
Start okazał się bardzo udany. Mistrz grupy N od pierwszego podjazdu
treningowego, w bardzo zmiennych i trudnych warunkach narzucił szybkie
tempo rywalom z klasy. Pomimo problemów z przegrzewającym się silnikiem
zapisał na swoje konto zwycięstwo w klasie oraz bardzo wysokie, 5.
miejsce w klasyfikacji generalnej.
Dzięki ciężkiej pracy całego
zespołu przez noc udało się naprawić samochód i kierowca z Buska Zdroju
wrócił do rywalizacji w niedzielnej rundzie. Dobre tempo pozwoliło
osiągnąć w podjeździe treningowym najlepszy czas wśród samochodów z
twardym dachem. Niestety podczas pierwszego podjazdu wyścigowego
samochód stracił moc i utrzymanie prowadzenia w Grupie N było
niemożliwe. Przed ostatnim podjazdem udało się naprawić problem i w
drugim wyścigu odrobić część strat do rywali - ostatecznie drugie
miejscu w grupie N i szóste w łącznej klasyfikacji.
/fot. Mirosław Jąkała/
Ogromne podziękowania należą się dla Krzysztofa Forysia i Łukasza Bracichowicza za ogromne poświęcenie i pracę nad Lancerem. Dziękujemy wszystkim kibicom i naszym partnerom: Sieci Stacji Paliw R8 i DMMotors, za wspólny sukces w Limanowej. Teraz w pełni skupiamy się na przygotowaniach do Rajdu Rzeszowskiego.