Wędkarskie przywitanie lata
2014-06-17 13:20:06

W sobotę 14 czerwca buski zbiornik "Łowiska" był miejscem otwartych Zawodów Spławikowych dla młodzieży do lat 18 - Przywitanie Lata.


Zawody zorganizował Zarząd Koła PZW Busko-Zdrój pod patronatem Starosty Buskiego, Burmistrza Miasta i Gminy w Busku-Zdroju, portalu busko.com.pl oraz Echa Dnia.

Zawody zorganizowane były w jednej dwugodzinnej turze. Pogoda w tym dniu była bardzo dokuczliwa dla uczestników zawodów. Jej zmienność doprowadziła do tego, że połów ryb na 30 uczestników był bardzo słaby - wręcz mizerny. Łowiono głównie drobne okonie, płocie i karasie. Oczywiście wszystkie ryby po zważeniu „wylądowały” w wodzie. Ale nie tylko drobnica znalazła się w siatkach. Zwycięzca Warzecha Kamil złowił pięknego amura, który dał mu zwycięstwo na miarę mistrza.

zawody_wedkarskie001.jpg 

zawody_wedkarskie002.jpg

zawody_wedkarskie003.jpg 

Po zakończeniu wędkowania zawodnicy i opiekunowie w miłej atmosferze
oddawali się, pieczeniu kiełbaski nad ogniskiem, a komisja sędziowska
podsumowywała wyniki.

Swoją obecnością zaszczycili nas V-ce
Burmistrz UMiG Busko-Zdrój oraz Starosta buski, którzy po ogłoszeniu
wyników wręczali wszystkim startującym ufundowane przez Powiat Buski i
Gminę Busko puchary oraz nagrody rzeczowe.

zawody_wedkarskie004.jpg 

zawody_wedkarskie005.jpg 

Pierwsza trójka przedstawia się następująco:

1 miejsce - Warzecha Krystian

2 miejsce - Milewicz Daniel

3 miejsce - Trutkowski Sebastian

Gratulujemy







https://swietokrzyskie.info/printnews.php?id=17000