Uzdrowisko Dusz (fotoreportaż)
2014-06-17 12:49:15

Dnia 6 czerwca 2014 w Buskim Samorządowym Centrum Kultury odbył się I Festiwal Muzyki Chrześcijańskiej "Uzdrowisko Dusz".




Wydarzenie zostało zorganizowane przy współpracy Parafii Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Busku-Zdroju, Stowarzyszenia Młode Busko oraz Buskiego Samorządowego Centrum Kultury.

W programie festiwalu znalazły się występy chrześcijańskich zespołów z naszego regionu: Schola Młodsza z parafii Bożego Ciała w Busku-Zdroju, Schola Starsza z parafii Bożego Ciała w Busku-Zdroju, "Albertowe Słoneczka" z parafii św. Brata Alberta w Busku-Zdroju, Anita Brzostkiewicz - solistka, "Magnificat" z parafii Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Chmielniku, "Dzieci Niebieski" z parafii Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Busku-Zdroju, Schola Młodzieżowa  z parafii Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Busku-Zdroju.

uzdrowisko_dusz013.jpg

uzdrowisko_dusz001.jpg
/fot. Piotr Szumilas, Łukasz Szumilas/

Imprezę prowadził duet w osobach Justyny Błaszczyk oraz księdza Józefa Majchrzyka. Zgromadzona publiczność miała okazję podziwiać występy artystyczne, odbywające się na scenie głównej Buskiego Samorządowego Centrum Kultury.

Wszechstronny repertuar oraz wielkie zaangażowanie uczestników stworzyło unikalną atmosferę, która zaczarowała publiczność, a utwory i treść piosenek niejednokrotnie zmuszały do głębszej refleksji i zastanowienia się nad kwestiami obecności Boga w naszym codziennym życiu. Festiwal był okazją do promocji wartości chrześcijański oraz przekazania pozytywnego przesłania, a także nadziei, która w coraz bardziej zagubionym współcześnie świecie jest fundamentem na którym należy opierać i budować systemy wartości, oraz relacje między ludźmi.

/Młode Busko/













https://swietokrzyskie.info/printnews.php?id=16997