Jak podaje Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach podczas ostatniego weekendu w Busku-Zdroju w trzech akcjach zbiórki krwi udało się łącznie zebrać 29,81 litra krwi. W akcji wzięło udział 65 krwiodawców.
Chętnych do oddania krwi było zdecydowanie więcej ale wymagania jakie musi spełnić krwiodawca są dość restrykcyjne i wiele osób musiało zrezygnować.
ZEBRANO:
13.06 (piątek) - Marconi - 11,67 l
14.06 (sobota) - Harcówka - 13,05 l
15.06 (niedziela) - Przy Basenie - 5,09 l
Miło nam poinformować, iż w akcji ,, Krewki Piłkarz 2014’’ udało się nam się zebrać ponad 5 litrów krwi. Mimo iż zbiórka trwała tylko cztery godziny akcje uważamy za udaną i mamy nadzieję, że w przyszłości uda nam się zachęcić większą liczbę darczyńców.
Jeszcze raz składamy wyrazy wdzięczności za oddaną krew.
Football Academy Busko-Zdrój.