11 czerwca 2014 r. w Centrum Konferencyjnym Sanatorium Marconi w Busku-Zdroju odbyło się kolejne posiedzenie Rady Klastra Uzdrowiska Świętokrzyskie.
Celem Klastra jest integracja współpracy pomiędzy przedsiębiorcami, jednostkami naukowymi, instytucjami kultury, fundacjami oraz podmiotami gospodarczymi zainteresowanymi tematyką turystyki prozdrowotnej.
Podczas środowego spotkania dyskutowano o wydarzeniach zaplanowanych na najbliższe miesiące oraz omawiano sprawy związane z funkcjonowaniem Klastra.
Spotkanie otworzył Wojciech Legawiec Przewodniczący Rady Klastra, Prezes Zarządu „Uzdrowisko Busko-Zdrój” S.A. Ważnym punktem było omówienie szczegółów zaplanowanej na wrzesień 2014 w obiektach Uzdrowiska Busko-Zdrój S.A. konferencji poświęconej lecznictwu uzdrowiskowemu.
Rozmawiano również o możliwościach pozyskiwania funduszy strukturalnych z nowej perspektywy finansowej na zadania związane z działalnością Klastra „Uzdrowiska Świętokrzyskie”.
Oprócz członków Klastra w spotkaniu uczestniczyli także przedstawiciele Departamentu Polityki Regionalnej Urzędu Marszałkowskiego województwa świętokrzyskiego, Dyrektor Grzegorz Orawiec oraz Zastępca Dyrektora Jolanta Zwierzchowska.