Buska debata o bezpieczeństwie (foto) - retransmisja w Ponidzie.TV
2014-06-24 13:07:03

Wczoraj, 23 czerwca 2014r. w Buskim Samorządowym Centrum Kultury, odbyła się debata społeczna. Przedsięwzięcie zostało zorganizowane z inicjatywy Komendanta Powiatowego Policji w Busku-Zdroju oraz Starosty Buskiego. Zapraszamy do oglądania retransmisji w Ponidzie.TV.



Było to kolejne
spotkanie władz samorządowych z mieszkańcami regionu. Organizacja debaty
w godzinach popołudniowych była wynikiem realizacji wniosków z
dyskusji, jaka odbyła się na poprzednim spotkaniu by umożliwić udział w
debacie jak największej liczbie mieszkańców.

debata_spoleczna_bsck10.jpg

W spotkaniu
Policję reprezentowali Komendant Powiatowy Policji w Busku-Zdroju insp.
Adam Równicki oraz Pierwszy Zastępca Komendanta Powiatowego Policji
nadkom. Grzegorz Majsak. Stronę samorządową reprezentowali Starosta
Buski Jerzy Kolarz i Burmistrz Miasta i Gminy w Busku – Zdroju Waldemar
Sikora. W spotkaniu uczestniczyli także dyrektorzy szkół, radni,
sołtysi, przedstawiciele organizacji działających na rzecz
bezpieczeństwa, reprezentanci instytucji pomocowych, mieszkańcy miasta,
młodzież oraz lokalne media. Debata transmitowana była przez lokalną
telewizję internetową.

debata_spoleczna_bsck01.jpg

Zebranych gości przywitał inspektor Adam
Równicki. Podczas wystąpienia przedstawił stan bezpieczeństwa na terenie
powiatu buskiego oraz omówił stopień realizacji działań podjętych na
podstawie uwag i wniosków z poprzednich debat. Mówiąc o bezpieczeństwie w
ruchu drogowym, przedstawił nagranie z policyjnego video rejestratora
ukazujące brawurę i lekkomyślność kierowcy pojazdu ciężarowego. Dodał,
że jednym z priorytetów w pracy Policji jest walka z „piratami
drogowymi”.

debata_spoleczna_bsck30.jpg

Opierając się na przedstawionych zestawieniach rozpoczęła
się dyskusja. W tej części głos zabierali przedstawiciele samorządu
terytorialnego, mieszkańcy. Każdy z obecnych na sali mógł zabrać głoś i
przedstawić problem, jaki nurtuje społeczność lokalną. Uczestnicy debaty
wypełnili anonimową ankietę dotyczącą osobistego poczucia
bezpieczeństwa. Jej wyniki będą miały znaczący wpływ przy planowaniu
działań, zmierzających do poprawy bezpieczeństwa na terenie miasta i
powiatu.

Opr. TP / KPP w Busku - Zdroju



Debata społeczna będzie retransmitowana w naszej Telewizji Internetowej:

 

ponidzieTVlogo5_200.png



Szczegóły wkrótce.




Zapraszamy również do dyskusji na czacie: czat.tbu.pl

 

 

























https://swietokrzyskie.info/printnews.php?id=16983