Remont miejskiego stadionu 2014-06-12 15:59:40
Miasto rozpoczęło remont stadionu miejskiego przy ul. Kusocińskiego. Najbardziej widoczna będzie wymiana nawierzchni bieżni, z dotychczasowej z miału ceglastego, na nowoczesną syntetyczną.
Unowocześnione zostanie też pole pchnięcia kulą i rozbieg do skoku w dal. Tu również nawierzchnia syntetyczna zastąpi dotychczasowy żużel. Wymienione zostanie ogrodzenie wewnętrznego boiska, jak również nawierzchnia ciągów pieszych. 1000 nowych siedzisk zastąpi dotychczasowe. Na koniec zostanie zainstalowane nowoczesne, odporne na warunki atmosferyczne nagłośnienie stadionowe.
Busko-Zdrój będzie
gospodarzem tegorocznych dożynek wojewódzkich, które odbędą się 14
września na stadionie miejskim przy ul. Kusocińskiego. Stadion w nowej
odsłonie będzie z pewnością godną scenografią tegorocznego
świętokrzyskiego święta plonów.
Opr. JKR / UMiG w Busku-Zdroju
|
|
|