Konkurs wiedzy ekologicznej 2014-06-11 09:34:42
XIII Szkolny Konkurs Ekologiczny "Zmieniaj nawyki nie klimat" został rozstrzygnięty. Udział w nim wzięli uczniowie klas II i III ze SP Nr 2 w Busku-Zdroju, SP Nr 3 w Busku-Zdroju, ZPO w Zbludowicach, SP w Dobrowodzie, SP w Siesławicach i Szkoły Filialnej w Kamedułach przy ZPO Szaniec.
Uczniowie najpierw przeszli eliminacje w swoich macierzystych szkołach, a najlepsi 29 maja w Szkole Podstawowej nr 3 pisali test. Wysoki poziom wiedzy zawodników zaskoczył organizatorów. Punktacja z testów okazała się wyrównana. Dlatego zdecydowano o przyznaniu pierwszego, drugiego i trzeciego miejsca kilku osobom.
I miejsce zajęli: Karol Paw klasa II (SP w Siesławicach), Stanisław Bogunia klasa III (SP nr 3 w Busku-Zdroju), Julia Foryś klasa III (SP nr 3 w Busku-Zdroju); II miejsce – Kacper Bawół klasa II (ZPO w Zbludowicach), Jakub Górniak klasa III (ZPO w Zbludowicach), Kamil Skotnicki klasa III (SP w Dobrowodzie); III miejsce – Adam Koładziński klasa II (SP w Dobrowodzie), Maksymilian Bożek klasa II (SP nr 3 w Busku-Zdroju), Kinga Kajdana klasa III (Szkoła Filialna w Kamedułach przy ZPO Szaniec), Alicja Handzlik klasa III (SP nr 2 w Busku-Zdroju).
Wyróżnienie otrzymali: Miłosz Żurek klasa II (SP nr 3 w Busku-Zdroju), Natalia Paździor klasa III (SP nr 2 w Busku-Zdroju), Piotr Murdzek klasa II (SP w Siesławicach).
Konkurs poprowadziła
Marzena Chodór nauczycielka ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Busku-Zdroju.
Głównym celem konkursu było włączenie młodych mieszkańców naszej gminy
do aktywnego udziału w zapobieganiu degradacji środowiska naturalnego, a
także budzenie w nich świadomości i odpowiedzialności za stan
środowiska.
Konkurs został
zorganizowany przez Urząd Miasta i Gminy oraz dyrekcję Szkoły
Podstawowej nr 3 w Busku-Zdroju. Podsumowania uczniowskich zmagań
dokonała wicedyrektor szkoły Bożena Pietrzyk. Uczestnicy konkursu
uhonorowani zostali nagrodami indywidualnymi ufundowanymi przez
burmistrza.
Opr. EHR / UMiG w Busku-Zdroju
|
|
|