4 czerwca 2014r. w Starostwie Powiatowym w Busku-Zdroju otwarta została wystawa pokonkursowa Powiatowego Konkursu Plastycznego "Ziemia jest piękna - dbaj o nią"!
Konkurs został przeprowadzony w ramach programu edukacyjno-ekologicznego „Chrońmy naszą planetę”, będącego kontynuacją programu edukacyjno-ekologicznego „Ziemia dla człowieka - człowiek dla Ziemi”, realizowanego w poprzednich latach.
Na Konkurs wpłynęły 204 prace plastyczne.
Wystawa połączona była z uroczystym wręczeniem nagród i dyplomów Młodym Artystom - laureatom Konkursu. Uroczystość swoją obecnością zaszczycili licznie zgromadzeni uczestnicy Konkursu, ich Opiekunowie i Rodzice, a także Starosta Buski - Jerzy Kolarz.
Fundatorami nagród byli Zarząd Powiatu w Busku-Zdroju oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach.
Nagrodzeni i wyróżnieni laureaci otrzymali liczne i cenne nagrody takie jak: drukarki , e-booki, power banki, pendrivy, słuchawki do komputera z mikrofonem, książki, plecaki.
foto: Lidia Tomaszewska
Lista uczniów nagrodzonych
Laureatami nagród w kategorii szkół podstawowych w grupie klas I-III zostali:
I miejsce – Wiktoria Cholewa – Szkoła Podstawowa w Siesławicach
II miejsce – Ewelina Kilijanek – Zespół Placówek Oświatowych nr 1 w Busku-Zdroju
III miejsce – Zofia Myszk - Szkoła Podstawowa w Dobrowodzie
Wyróżnieni w kategorii szkół podstawowych w grupie klas I - III zostali:
Jan Lis - Zespół Placówek Oświatowych nr 1 w Busku-Zdroju
Agnieszka Galus - Zespół Szkół w Solcu-Zdroju Szkoła Podstawowa
Natalia Boruch - Szkoła Podstawowa w Nizinach
Kamila Żyła - Zespół Placówek Oświatowych w Wójczy
Julia Chwalik- Szkoła Podstawowa nr 3 w Busku-Zdroju
Kamil Guca - Zespół Placówek Oświatowych w Wójczy ,
Maciej Pacholec - Szkoła Podstawowa w Kołaczkowicach ,
Natalia Janik - Zespół Placówek Oświatowych w Szańcu Szkoła Filia w Słabkowicach ,
Wiktoria Chwalik - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Wiślicy
Gabriela Piwowarczyk - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Wiślicy
Małgorzata Śmitowska - Zespół Szkół specjalnych ul. Starkiewicza Busko-Zdrój ,
Bartosz Czerw - Szkoła Podstawowa w Zbludowicach Szkoła Filialna w Kostkach Dużych
Laureatami nagród w kategorii szkół podstawowych w grupie klas IV-VI zostali:
I miejsce - Krystian Augustowski - Zespół Placówek Oświatowych w Zbludowicach Szkoła Podstawowa
II miejsce - Jakub Wiśniewski - Zespół Placówek Oświatowych w Szańcu Filia w Słabkowicach
III miejsce - Martyna Chmielewska - Szkoła Podstawowa im. M. Konopnickiej w Gnojnie
Wyróżnieni w kategorii szkół podstawowych w grupie klas IV-VI zostali:
Aleksandra Nowak - Szkoła Podstawowa nr 3 w Busku-Zdroju
Agata Kawa - Zespół Szkół w Nowym Korczynie Publiczna Szkoła Podstawowa
Karolina Czekaj - Zespół Szkół w Nowym Korczynie Publiczna Szkoła Podstawowa
Katarzyna Ambrożkiewicz - Zespół Szkół Specjalnych w Busku-Zdroju
Anna Nowak - Szkoła Podstawowa w Starym Korczynie
Dominika Czarnecka - Szkoła Podstawowa w Skotnikach Dolnych
Urszula Matjas - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Wiślicy
Klaudia Wojtaszek - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Wiślicy
Bartosz Piwowarczyk - Szkoła Podstawowa nr 2 w Busku-Zdroju ,
Natalia Chochołek - Zespół Placówek Oświatowych nr 1 w Busku-Zdroju
Laureatami nagród w kategorii gimnazjów zostali:
I miejsce - Łukasz Nowak - Zespół Szkół w Nowym Korczynie Samorządowe Gimnazjum im. Św. Kingi
II miejsce - Kamil Kuc - Zespół Placówek Oświatowych w Zbludowicach, Samorządowe Gimnazjum w Zbludowicach
III miejsce - Klaudia Młyńczak - Samorządowe Gimnazjum w Podgajach
Wyróżnieni w kategorii gimnazjów zostali:
Katarzyna Szczerba - ZPO w Zbludowicach Samorządowe Gimnazjum w Zbludowicach
Bartłomiej Kulik - Zespół Szkół w Nowym Korczynie Samorządowe Gimnazjum im. Św. Kingi
Dorota Muzyk - Zespół Szkół w Nowym Korczynie Samorządowe Gimnazjum im. Św. Kingi
Monika Segda - Samorządowe Gimnazjum w Podgajach
Agnieszka Kopeć - Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Broninie
Zuzanna Wybraniec - Zespół Placówek Oświatowych nr 1 w Busku-Zdroju
Laureatami nagród w kategorii szkół ponadgimnazjalnych zostali:
I miejsce - Klaudia Wieczorek - I Liceum Ogólnokształcące im Tadeusza Kościuszki w Busku-Zdroju
II miejsce - Iwona Czerw - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Busku-Zdroju
III miejsce - Izabela Buczak - Zespół Szkół Techniczno-Informatycznych w Busku-Zdroju
Wyróżnieni w kategorii szkół ponadgimnazjalnych zostali:
Dominika Stępień - Zespół Szkół Specjalnych w Busku-Zdroju
Monika Szkwarek - Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Broninie
Organizatorzy docenili również inspirującą rolę nauczycieli i wychowawców wszystkich nagrodzonych uczestników konkursu, wręczając im w dowód uznania dyplomy z podziękowaniem za propagowanie wiedzy ekologicznej wśród swoich podopiecznych.
Serdecznie gratulujemy wszystkim Uczestnikom i zapraszamy do udziału w przyszłorocznej edycji Konkursu.
Obszerna galeria zdjęć na stronie: http://www.powiat.busko.pl/pl/aktualnoci/625-powiatowy-konkurs-plastyczny-ziemia-jest-pikna-dbaj-o-ni.html
