Otwarcie świetlicy w Oleszkach
2014-06-04 15:57:26

Świetlice we wszystkich sołectwach naszej gminy stanowią centrum kulturalne miejscowości. Pięknego i funkcjonalnego obiektu doczekali się również mieszkańcy wsi Oleszki.


Jego uroczyste otwarcie miało miejsce 25 maja br. Przecięcia symbolicznej wstęgi znajdującej się przed budynkiem dokonali: radna i sołtys wsi Oleszek Danuta Prędka, burmistrz miasta i gminy Waldemar Sikora, zastępca burmistrza Henryk Radosz, starosta buski Jerzy Kolarz, skarbnik gminy Artur Tokarz, radny sejmiku województwa świętokrzyskiego Mieczysław Sas oraz prezes zarządu Spółdzielni Rzemieślniczej w Busku-Zdroju Dariusz Musiał.

W otwarciu świetlicy uczestniczyli również przedstawiciele Rady Sołeckiej Oleszek i Stowarzyszenia „Przyszłość Oleszek", panie z Koła Gospodyń Wiejskich oraz licznie zgromadzeni mieszkańcy wsi, a także przybyli goście.

swietlica_oleszki.JPG

Niedzielną uroczystość uświetniła część artystyczna przygotowana
specjalnie na tę okazję przez dzieci ze Szkoły Podstawowej w Kostkach
Dużych oraz Filipa Wieczorka reprezentującego młodzież z Oleszek. Na
werandzie przed świetlicą wystąpiła ponadto Kapela Ludowa Stefana
Wyczyńskiego z Lubczy.

swietlica_oleszki1.JPG

Na uczestników imprezy
czekał również smakowity poczęstunek. Jego przygotowaniem zajęło się
Koło Gospodyń Wiejskich w Oleszkach. Obok bigosu i placków można było
spróbować także swojskich wyrobów takich jak kiełbasa czy kaszanka.
Zwieńczeniem imprezy była zabawa taneczna.

Przypomnijmy, że
budowa świetlicy wraz z zagospodarowaniem terenu wokół niej
współfinansowana była ze środków Unii Europejskiej z Programu Rozwoju
Obszarów Wiejskich. W ramach prac powstał kompleksowy przestronny
budynek wyposażony w sprzęt sportowy, biurowy oraz audio-video.
Wybudowano również instalację c.o., gazową, elektryczną i kanalizację, a
także ciąg pieszo-jezdny z kostki brukowej oraz 6 miejsc parkingowych z
kostki betonowej. Ponadto teren wokół świetlicy uzbrojono i ogrodzono.
Nowo wybudowana świetlica odmieniła centrum wsi i stała się jej
wizytówką.


/Tekst AR / UMiG w Busku-Zdroju, fot. Michał Prędki/








https://swietokrzyskie.info/printnews.php?id=16898