Busko bardziej kolorowe
2014-06-03 11:24:07
Niemal 20 tysięcy kwiatów ozdobiło część zdrojową miasta. Nasadzenia rozpoczęły się 12 maja br. Kwiaty pojawiły się przy ulicy 1-go Maja oraz wzdłuż głównej alei starego parku. Łącznie posadzono 9 850 szt. begonii stale kwitnącej oraz 10 050 sadzonek gatunku niecierpek nowogwinejski. Wzdłuż głównej alei starego parku został założony również trawnik o powierzchni 1320 metrów.
Ponadto na terenie
miasta rozmieszczono 10 wież kwiatowych obsadzonych pelargonią. Tego
rodzaju forma stanowi idealne narzędzie do aranżacji szarych przestrzeni
miejskich.
To jednak nie koniec. W
centrum parku zdrojowego oraz centrum miasta trwają prace mające na
celu użyźnienie gleby i przygotowanie jej pod nowe nasadzenia.
Tym sposobem barwnych
kompozycji kwiatowych w buskim kurorcie jest coraz więcej, co
zdecydowanie uprzyjemnia mieszkańcom jak i gościom przebywanie na
świeżym powietrzu, a także ma wpływ na poprawę estetyki najczęściej
uczęszczanych miejsc miasta.
Opr. AR / UMiG w Busku-Zdroju
|