31 maja 2014 r. na terenach zielonych przy Buskim Samorządowym Centrum Kultury odbyła się impreza z okazji Dnia Dziecka.
Na placu przed Buskim Samorządowym Centrum
Kultury powstała wioska dziecięca. Dobrą zabawę zapewniły występy
kuglarzy połączone z nauką żonglowania i chodzenia na szczudłach.
Wspólnie z dziećmi artyści puszczali ogromne bańki mydlane.
Na scenie letniej BSCK odbył się spektakl "O księżniczce Różyczce".
Towarzystwa dzieciom dotrzymywał Koziołek Matołek z pobliskiego
Pacanowa oraz Mim Piąteczka.
Natomiast dzięki atrakcji malowania twarzy,
każde dziecko mogło stać się na chwilę ulubionym zwierzątkiem,
albo postacią z bajki.
W dziecięcej wiosce zagościli również
strażacy, każdy miał okazję zrobić sobie zdjęcie w strażackim wozie lub
w dawnych pojazdach.
/red/