Wpadł bo "pożyczył" ciągnik
2014-05-30 14:27:43

Wczoraj kazimierscy kryminalni zatrzymali 20-letniego mieszkańca gminy Skalbmierz. Usłyszał on zarzuty krótkotrwałego użycia pojazdu i zniszczenia mienia. Za te czyny może mu grozić do 5 lat pozbawienia wolności.


Do zdarzenia doszło na początku maja b.r. Wtedy to nieznany sprawca bez wiedzy i woli właściciela „ pożyczył” ciągnik rolniczy m-ki Ursus o wartości 10 tys.zł. Następnie wyruszył na przejażdżkę po terenie Skalbmierza po czym porzucił pojazd na jednej z ulic miasta.

W wyniku pracy operacyjnej, funkcjonariuszom udało się ustalić i zatrzymać 20-letniego mieszkańca gminy Skalbmierz. Śledczy również ustalili, że ten sam mężczyzna w połowie kwietnia b.r dokonał zniszczenia rolety antywłamaniowej na jednym z budynków na terenie miasta Skalbmierz. Pokrzywdzony straty oszacował na kwotę około 1500 złotych. Młody mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów. Teraz może mu grozić nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Opr: ŁR
Źródło: KPP w Kazimierzy Wielkiej




https://swietokrzyskie.info/printnews.php?id=16859