Rafał Wójcik podwójnym medalistą Mistrzostw Europy
2014-05-30 10:42:37

Zawodnik ULKS Włoszczowice Rafał Wójcik wywalczył dwa medale Mistrzostw Europy Juniorów w Łucznictwie które odbyły się w Ljublianie na Słowenii.


W mistrzostwach startowało 326 łuczników z 36 krajów. Nasz zawodnik po kwalifikacjach zajmował 31 miejsce. W rundach finałowych pokazał łucznictwo na najwyższym poziomie wygrywając 4 pojedynki z rzędu z Czechem 6-5 w barażu, z Niemcem 6-4, z Francuzem 6-5 w barażu, z Anglikiem 6-4. W pojedynku o wejście do finału Rafał przegrał z Rosjaninem 4-6. Pozostała walka o brązowy medal. Jego przeciwnikiem był Niemiec Herzig Sven którego pokonał 6-2 i został II w-ce Mistrzem Europy. Do sukcesu indywidualnego Rafał dołożył srebrny medal w drużynie.

lucznictwo.jpg

lucznictwo1.JPG

Gratulacje i podziękowania za osiągnięte sukcesy i promowanie regionu
złożył osobiście Rafałowi i jego nauczycielowi Grzegorzowi Woźniczko
Starosta Pińczowski Zbigniew Kierkowski podczas spotkania w Starostwie
Powiatowym w dniu 26.05.2014 r.





https://swietokrzyskie.info/printnews.php?id=16854